NAUJIENOS

2019 03 22

Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (03.18 – 03.22)

Vokietijos bankai Deutsche Bank ir Commerzbank vakar paskelbė, jog oficialiai nuspręsta vykdyti derybas dėl galimo abiejų bankų susijungimo. Tiesa, abiejų bankų atstovai pridūrė, jog nėra jokio aiškumo, ar sandoris galėtų įvykti. Bendras darbuotojų skaičius per abu bankus siekia 133 tūkst. Deutsche Bank kapitalizacija sudaro apie 16 mlrd. EUR, o Commerzbank rinkos vertė siekia apie 9 mlrd. EUR. Remiantis analitikų prognozėmis, ilgainiui dėl susijungimo darbuotojų skaičius galėtų mažėti apie 30 tūkst., o tai kelia didelių nuogąstavimų Vokietijos darbuotojų sąjungoms, kurios oficialiai pasisako prieš šį susijungimą. Reuters skelbia, jog Deutsche Bank prezidentas C. Sewingas vis labiau linksta pritarti susijungimui su Commerzbank. Dar neseniai jis skelbė, jog toks didelis projektas reikalautų itin daug pasiruošimo ir kantrybės, dėl kurių susijungimo galų gale galėtų ir nebūti.

JAV centrinis bankas FED kaip ir prognozuota, nepadidino palūkanų. Jos lieka 2,25 – 2,50% lygyje. Už tokį sprendimą vieningai balsavo 10 centrinio banko valdybos narių. Rinkos dalyvius kiek nustebimo, kad centrinio banko atstovai šiais metais išvis neplanuoja didinti palūkanų. Dar gruodžio susitikime buvo kalbėta apie du būsimus palūkanų didinimus. Toks sprendimas reiškia, kad galimai kyla abejonės dėl tolimesnio JAV ir bendro pasaulio ekonomikos augimo. Spaudos konferencijoje FED vadovas J. Powellas atkreipė dėmesį į lėtėjančią plėtrą Europoje ir Kinijoje, kuri gali paveikti ir JAV. Šiandien JAV akcijos yra linkusios pigti. Kolegos iš Anglijos centrinio banko taip pat nepakeitė palūkanų normos. Sprendimas buvo priimtas balsuojant anonimiškai. Jos lieka 0,75% lygyje. Paskutiniais duomenimis, Jungtinėje Karalystėje infliacija vis dar išlieka žemiau tikslinės norimos centrinio banko ribos.

Nuvylė paskelbti makroekonominiai rodikliai. Remiantis Eurostat skelbiamais išankstiniai duomenimis, kovo mėnesį euro zonos gamybos sektoriaus PMI indekso reikšmė krito iki 47,6 punktų ribos, o tai yra pastarųjų šešerių metų žemumos. Mažesnė reikšmė nei 50 punktų indikuoja apie sektoriaus traukimąsi. Itin sunkiai sekasi Vokietijos gamintojams. Atitinkamas šalies indeksas praėjusį mėnesį krito iki 44,7 punktų lygio. Tai pastarųjų 79 mėnesių žemumos. Euro zonos paslaugų sektoriaus indeksas taip pat smuktelėjo, tiesa, vis dar yra fiksuojama plėtra. Indekso reikšmė siekė 52,7 punktų ribą. Tai atitiko analitikų lūkesčius. Blogi rezultatai stiprokai žemyn nuspaudė euro kursą.

Pasirodė pranešimai, kad pavėžėjimo paslaugas teikiančios bendrovės Lyft kompanijos vertė per artėjantį viešąjį pirminį platinimą (angl. IPO) galėtų sudaryti 21 – 23 mlrd. USD. Už vieną akciją būtų mokama 62 – 68 USD, o per IPO būtų siekiama surinkti 2 mlrd. USD. Tiksli IPO data dar nėra nustatyta, tačiau, tikėtina, kad pirminis viešas platinimas įvyks jau balandžio mėnesį.

Paskelbtas sausio mėnesio bendras euro zonos prekybos balanso perviršis buvo kiek mažesnis nei tikėtasi. Jis siekė viso labo 1,5 mlrd. EUR. 19-os euro zonai priklausančių valstybių eksporto apimtys sudarė 183,4 mlrd. EUR, t.y 2,5% daugiau nei 2018 metų sausį. Importas išaugo 3,4% ir siekė 181,8 mlrd. EUR. Remiantis Eurostat duomenimis, Europos Sąjungos šalių prekybos balansas tą patį mėnesį buvo neigiamas ir siekė -21,4 mlrd. EUR.

Nuvylė paskelbti siuntų bendrovės FedEx paskelbti praėjusio ketvirčio rezultatai. Bendrovė uždirbo 739 mln. USD, kuomet per tą patį laikotarpį praėjusiais metais jis siekė 2,07 mlrd. USD. Tiesa, tada įtakos turėjo ir mokesčių reformos efektas. Pajamos augo 3% ir siekė 17,01 mlrd. USD. FedEx taip pat sumažino ir šių metų prognozes. Pelnas, tenkantis vienai akcija, turėtų sudaryti 11,95 – 13,10 USD. Anksčiau buvo prognozuojama 12,65 – 13,40 USD. Bendrovės vadovas F. Smithas nebuvo patenkintas rezultatais, tačiau teigė, jog investicijos į infrastruktūrą ir automatizaciją ilgainiui padės išlaikyti pelningumą.

Vokietijos farmacijos ir žemės ūkio bendrovės Bayer akcijos per savaitę nugarmėjo daugiau nei 12%. JAV teismo prisiekusieji pripažino, kad kompanijos produktas nuo piktžolių Roundup prisidėjo prie vėžio sukėlimo.

.Investicinės įmonės Berenberg analitikai pablogino Jungtinės Karalystės kompanijos Merlin Entertainments akcijos akcijų reitingą iš “laikyti” į parduoti. Tikslinė rekomendacinė akcijos kaina sumažinta nuo 340 GBp iki 315 GBp Vakarykštė uždarymo kaina siekė 348,70 GBp. Analitikai prognozuoja, kad šių metų Merlin pelnas gali kristi iki 20%. Pasak jų, akcijos kaina dabar visiškai atitinka jų vertę. Merlin Entertainment valdo tokius atrakcionų parkus kaip Legolands, muziejų Madame Tussauds ir kt.

Pigo ir prabangios juvelyrikos bendrovės Tiffany & Co akcijos. Bendrovė per praėjusį ketvirtį uždirbo 204,5 mln. USD ir sugeneravo 1,32 mlrd. USD pajamų. Tai 1% mažiau nei prieš metus bei 0,01 mlrd. prasilenkė su prognozėmis. Prie to prisidėjo smukę pardavimai Azijos regione. Jaučiamos prekybos nesutarimų pasekmės ir lėtėjantis ekonomikos augimas, kuris ypač kerta prabangos prekių gamintojams bei pardavėjams. Remiantis Reuters duomenimis, iš 27 Tiffany & Co sekančių analitikų, 7 rekomendacija yra „pirkti“, 8 – „pralenks rinką“, 12 – „laikyti“.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

2019 03 22

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

Nuvylė paskelbti Europos regiono makroekonominiai rodikliai. JAV akcijos šiandien pinga.

JAV indeksai vakar fiksavo nemenkus prieaugius. Nasdaq šoktelėjo į viršų daugiau nei 1,4%. Kiek mažiau į viršų kilo Dow Jones ir S&P 500. Šiandien situacija prastesnė. JAV akcijos pinga. Investuotojus paveikė blogos naujienos iš Europos. Pasak vyriausiojo XTB rinkos analitiko D. Cheethamo, prasti Europos rezultatai atspindi ne tik to regiono problemas, bet ir patvirtina nuogąstavimus dėl lėtėjančio viso pasaulio ekonomikos augimo. D. Trumpas šiandien patvirtino, kad derybos su Kinija visgi vyksta sėkmingai. Tiesa, tarifai Kinijos prekėms bus nuimti tik tada, kai Kinija sutiks su derybose JAV išreikštomis sąlygomis. Tarp pavienių bendrovių šiandien kritimu išsiskiria sportinių prekių gamintojos Nike vertybiniai popieriai. Nepaisant to, kad bendrovės pelnas pranoko analitikų lūkesčius, nuvylė kompanijos pajamų augimas Š. Amerikos regione. Nike praėjusį ketvirtį uždirbo 1,1 mlrd. USD pelno, arba 0,68 USD vienai akcijai. Tai 0,03 USD daugiau nei prognozavo analitikai. Pajamos, lyginant su praėjusiais metais, augo 7% ir siekė 9,61 mlrd. USD. Panašaus skaičiaus tikėjosi ir analitikai, tiesa, kaip ir minėta, pajamų augimas Š. Amerikoje prasilenkė su lūkesčiais. Jis siekė 7%. Pinga ir prabangios juvelyrikos bendrovės Tiffany & Co akcijos. Bendrovė per praėjusį ketvirtį uždirbo 204,5 mln. USD ir sugeneravo 1,32 mlrd. USD pajamų. Tai 1% mažiau nei prieš metus bei 0,01 mlrd. prasilenkė su prognozėmis. Prie to prisidėjo smukę pardavimai Azijos regione. Jaučiamos prekybos nesutarimų pasekmės ir lėtėjantis ekonomikos augimas, kuris ypač kerta prabangos prekių gamintojams bei pardavėjams. Remiantis Reuters duomenimis, iš 27 Tiffany & Co sekančių analitikų, 7 rekomendacija yra „pirkti“, 8 – „pralenks rinką“, 12 – „laikyti“.

Europoje akcijų biržose šiandien vyrauja raudona spalva. Regiono indeksai krenta žemyn. Europos Sąjunga leido atidėti Brexit iki gegužės 22 dienos, su sąlyga jog Jungtinės Karalystės parlamentas patvirtins išstojimo sutartį. Jeigu tai neįvyks, atidėjimo laikas sutrumpės iki balandžio 12 dienos. Nuvylė paskelbti makroekonominiai rodikliai. Remiantis Eurostat skelbiamais išankstiniai duomenimis, kovo mėnesį euro zonos gamybos sektoriaus PMI indekso reikšmė krito iki 47,6 punktų ribos, o tai yra pastarųjų šešerių metų žemumos. Mažesnė reikšmė nei 50 punktų indikuoja apie sektoriaus traukimąsi. Itin sunkiai sekasi Vokietijos gamintojams. Atitinkamas šalies indeksas praėjusį mėnesį krito iki 44,7 punktų lygio. Tai pastarųjų 79 mėnesių žemumos. Euro zonos paslaugų sektoriaus indeksas taip pat smuktelėjo, tiesa, vis dar yra fiksuojama plėtra. Indekso reikšmė siekė 52,7 punktų ribą. Tai atitiko analitikų lūkesčius. Blogi rezultatai stiprokai žemyn nuspaudė euro kursą. Tarp pavienių bendrovių išsiskiria kiek stipriau brangstančios energetikos įrangos gamintojos Aggreko akcijos. Investicinio banko Stifel analitikai pagerino rekomendaciją kompanijos akcijų atžvilgiu iš „laikyti“ į „pirkti“.

Šiandien dar galėsime įvertini JAV nenaujų namų pardavimus. Kitos savaitės pradžioje bus skelbiamas Vokietijos Ifo instituto verslo lūkesčių indeksas. Antradienį sulauksime viešinamų JAV NT rinkos rodiklių ir Conference Board vartotojų pasitikėjimo indekso. Savaitės viduryje pasirodys JAV naftos atsargų statistika. Ketvirtadienį bus įdomu įvertinti galutinius JAV BVP duomenis ir bedarbių paraiškas bei preliminarų Vokietijos infliacijos lygį. Galiausiai savaitės pabaigoje JK viešins BVP rodiklį, sužinosime euro zonos infliacijos duomenis. JAV skelbs vartotojų kainų pokyčius, Čikagos pirkimų vadybininko indeksą, patikslintą Mičigano universiteto rengiamą vartotojų lūkesčių indeksą.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

2019 03 21

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

JAV akcijos šiandien pinga. Investuotojai vertina centrinių bankų pranešimus.

FED vakar, kaip ir prognozuota, nepadidino palūkanų. Jos lieka 2,25 – 2,50% lygyje. Už tokį sprendimą vieningai balsavo 10 centrinio banko valdybos narių. Rinkos dalyvius kiek nustebimo, kad centrinio banko atstovai šiais metais išvis neplanuoja didinti palūkanų. Dar gruodžio susitikime buvo kalbėta apie du būsimus palūkanų didinimus. Toks sprendimas reiškia, kad galimai kyla abejonės dėl tolimesnio JAV ir bendro pasaulio ekonomikos augimo. Spaudos konferencijoje FED vadovas J. Powellas atkreipė dėmesį į lėtėjančią plėtrą Europoje ir Kinijoje, kuri gali paveikti ir JAV. Šiandien JAV akcijos yra linkusios pigti. Vakar D. Trumpas paskelbė, jog Kinijos prekėms įvesti tarifai gali dar likti galioti „pakankamai ilgą laikotarpį“, nepaisant to, net jei ir prekybos susitarimas bus pasiektas. Kinijos prekybos ministerija patvirtino, kad JAV prekybos atstovas R. Lighthizeris ir JAV iždo sekretorius S. Mnuchinas lankysis Kinijoje kovo 28 – 29 dienomis. Kinijos premjeras L. Hue dėl derybų į JAV vyks kito mėnesio pradžioje. Stipriai krenta biotechnologijų kompanijos Biogen akcijos. Bendrovė pranešė apie vaistų nuo Alzhaimerio ligos tyrimų nutraukimą. Aktyvesnė prekyba vyksta ir sporto prekių gamintojos Nike akcijomis. Bendrovė po oficialių prekybos valandų skelbs praėjusio ketvirčio rezultatus. Barclays banko analitikas Mathew McClontockas tiki, jog bendrovei pavyks pranokti analitikų lūkesčius. Prognozuojama, kad pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, turėtų siekti 0,63 USD.

Centrinis Anglijos bankas, kaip ir tikėtasi, nepakeitė palūkanų normos. Sprendimas buvo priimtas balsuojant anonimiškai. Jos lieka 0,75% lygyje. Paskutiniais duomenimis, infliacija vis dar išlieka žemiau tikslinės norimos centrinio banko ribos. Jos augimas praėjusį mėnesį siekė 1,9%. Lūkesčius pranoko paskelbti šalies mažmenininkų pardavimai. Jų apimtys vasario mėnesį, lyginant su sausiu, augo 0,4% tempu. Ekonomistai prognozavo 0,4% kritimą. Europos indeksai šiandien krenta. Pinga finansų sektoriaus įmonių akcijos. Tarp pavienių bendrovių pastebimai pinga Jungtinės Karalystės kompanijos Merlin Entertainments akcijos. Investicinės įmonės Berenberg analitikai pablogino akcijų reitingą iš “laikyti” į parduoti. Tikslinė rekomendacinė akcijos kaina sumažinta nuo 340 GBp iki 315 GBp Vakarykštė uždarymo kaina siekė 348,70 GBp. Analitikai prognozuoja, kad šių metų Merlin pelnas gali kristi iki 20%. Pasak jų, akcijos kaina dabar visiškai atitinka jų vertę. Merlin Entertainment valdo tokius atrakcionų parkus kaip Legolands, muziejų Madame Tussauds ir kt. Reuters skelbia, jog Deutsche Bank prezidentas C. Sewingas vis labiau linksta pritarti susijungimui su Commerbank. Dar neseniai jis skelbė, jog toks didelis projektas reikalautų itin daug pasiruošimo ir kantrybės, dėl kurių susijungimo galų gale galėtų ir nebūti.

Šiandien galėsime įvertinti JAV Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksą ir bedarbių paraiškas. Rytoj bus skelbiami išankstiniai euro zonos, Prancūzijos ir Vokietijos paslaugų ir gamybos sektorių indeksai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

2019 03 20

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

Investuotojai laukia naujienų iš FED. JAV akcijos kol kas nerodo didelių pokyčių.

JAV indeksai vakar krypo į skirtingas puses, tiesa, pokyčiai buvo itin nedideli. Dow Jones nutraukė keturias iš eilės sesijas trukusį augimą. Bloomberg News pranešė, jog Kinijos atstovai derybose su JAV priešinasi ir nebesutinka su kai kuriais anksčiau minėtais pažadais, pvz. susitarimu dėl intelektualinės nuosavybės teisių ir jų reguliavimo. Pasak žiniasklaidos, D. Trumpo administracijos pažadai panaikinti tarifus prekėms neįtikino ir Kinijos pareigūnų. Daugiau pozityvo suteikė Wall Street Journal, kuris pranešė, jog į Pekiną kitą savaitę vyks JAV iždo sekretorius S. Mnuchinas, kuris pratęs derybas. Šiandien visų dėmesys nukreiptas į FED. Tiesa, neabejojama, kad palūkanos nebus keliamos. 20 val. Lietuvos laiku bus skelbiamas sprendimas, o praėjusius pusvalandžiui vyks ir spaudos konferencija. Joje tikimasi ir toliau išgirsti švelnų FED vadovo J. Powello toną pinigų politikos atžvilgiu. Visgi daugelis rinkos dalyvių prognozuoja, kad šiais metais palūkanos dar turėtų būti pakeltos. Tarp pavienių bendrovių stipriau pinga siuntų bendrovės FedEx akcijos. Nuvylė kompanijos paskelbti praėjusio ketvirčio rezultatai. Bendrovė uždirbo 739 mln. USD, kuomet per tą patį laikotarpį praėjusiais metais jis siekė 2,07 mlrd. USD. Tiesa, tada įtakos turėjo ir mokesčių reformos efektas. Pajamos augo 3% ir siekė 17,01 mlrd. USD. Fedex taip pat sumažino ir šių metų prognozes. Pelnas, tenkantis vienai akcija, turėtų sudaryti 11,95 – 13,10 USD. Anksčiau buvo prognozuojama 12,65 – 13,40 USD. Bendrovės vadovas F. Smithas nebuvo patenkintas rezultatais, tačiau teigė, jog investicijos į infrastruktūrą ir automatizaciją ilgainiui padės išlaikyti pelningumą. Šiandien rezultatus skelbs mikroprocesorių gamintoja Micron Technology.

Europos akcijų biržose šiandien vyrauja raudona spalva. Prasčiausiai sekasi su žaliavomis susijusioms bendrovių akcijoms. Investuotojams nerimą kelia naujienos dėl stringančių derybų tarp JAV ir Kinijos. Vokietijos gamintojų produkcijos kainos vasario mėnesį, lyginant su sausiu, mažėjo 0,1%. Ekonomistai prognozavo 0,2% sieksiantį augimą. Toks rezultatas turės įtakos ir bendram infliacijos augimui. Infliacija Jungtinėje Karalystėje, nepaisant Brexit, auga. Metinis jos augimas praėjusį mėnesį siekė 1,9%. Tai 0,1% daugiau nei prognozuota. Labiausiai per metus išaugo su būstu ir juo susijusių prekių bei paslaugų kainos. Taip pat brango transportas, didėjo su laisvalaikiu ir kultūra susijusių paslaugų kainos. Tarp pavienių bendrovių daugiausiai dėmesio sulaukia Vokietijos farmacijos ir žemės ūkio bendrovė Bayer. Jos akcijos itin stipriai pinga po to, kai JAV teismo prisiekusieji pripažino, kad kompanijos produktas nuo piktžolių Roundup prisidėjo prie vėžio sukėlimo. Taip pat pinga automobilių gamintojos BMW akcijos. Kompanija pranešė, jog prognozuoja, kad šių metų ikimokestinis pelnas kris daugiau nei 10%. BMW taip pat pristatė 12 mlrd. EUR vertės išlaidų mažinimo ir veiklos efektyvinimo planą.

Rytoj iš FED estafetę perims Anglijos centrinis bankas. Taip pat bus galima įvertinti šalies mažmenininkų pardavimus, JAV Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksą ir bedarbių paraiškas. Galiausiai savaitės pabaigoje bus skelbiami išankstiniai euro zonos, Prancūzijos ir Vokietijos paslaugų ir gamybos sektorių indeksai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

2019 03 18

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

Investuotojai grįžta į akcijų rinkas. Dow Jones indeksą žemyn tempia pingančios Boeing akcijos.

Penktadienį JAV akcijos brango. S&P 500 ir Dow Jones reikšmės kilo į viršų po kiek daugiau nei 0,5%. Nasdaq prieaugis siekė 0,76%. Bendrai per savaitę Dow Jones užfiksavo 1,6% siekiantį prieaugį, S&P 500 – 2,9%, o Nasdaq net 3,8%. Investuotojus teigiamai nuteikė Kinijos prezidentas Xi Jinpingas, kuris išreiškė optimizmą, jog prekybos sandoris su JAV bus pasiektas. Iki jo dar galimai likusios kelios savaitės, tiesa, JAV iždo sekretorius S. Mnuchinas teigė, jog konkreti data dar nėra nustatyta. Tai iš dalies patvirtino ir savaitgalį pasirodęs South China Morning News pranešimas, jog susitikimas tarp D. Trumpo ir Xi Jinpingo, kurio metu būtų patvirtintas sandoris, gali būti nukeltas į birželį. Šiandien akcijų indeksai nerodo didelių pokyčių. Kiek stipriau žemyn linksta Dow Jones. Tam įtakos turi pingantys Boeing vertybiniai popieriai. Wall Street Journal vakar paskelbė, jog JAV federaliniai prokurorai ir šalies Transporto departamento pareigūnai atlieka tyrimą dėl kompanijos gaminamų 737 MAX lėktuvų gamybos. Bendrovė kovo 11 dieną jau sulaukė teismo šaukimo pateikti tam tikrus dokumentus, kurie yra susiję su šio lėktuvų modelio gamybos procesu. Boeing akcijos per praėjusią savaitę atpigo daugiau nei 10%. Pasirodė pranešimai, kad pavėžėjimo paslaugas teikiančios bendrovės Lyft kompanijos vertė per artėjantį viešąjį pirminį platinimą (angl. IPO) galėtų sudaryti 21 – 23 mlrd. USD. Už vieną akciją būtų mokama 62 – 68 USD, o per IPO būtų siekiama surinkti 2 mlrd. USD. Tiksli IPO data dar nėra nustatyta, tačiau, tikėtina, kad pirminis viešas platinimas įvyks jau balandžio mėnesį.

Azijos šalių akcijos biržose šiandien vyravo žalia spalva. Nikkei 225 reikšmė kilstelėta į viršų 0,6%. Praėjusią savaitę pagrindinio Japonijos akcijų indekso prieaugis siekė apie 2%. Tai išties neblogas rezultatas. Brango su pramone susijusių bendrovių vertybiniai popieriai. Dar geresnės nuotaikos vyravo Kinijos biržose. Šanchajaus akcijų indeksas šoktelėjo į viršų beveik 2,5%. Per praėjusią savaitę jo prieaugis siekė 1,75%. Nuo metų pradžios šio indekso reikšmė yra pakilusi įspūdingai – kiek daugiau nei 24%. Ir čia geriausiai su pramone ir gamyba susijusių bendrovių akcijoms. Xinig Special Steel, Xinjiang BA Yi Iron, Zhengzhou Coal Industry & Electric Power vertybiniai popieriai brango po daugiau nei 10%.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien permainingos. Pagrindinis Vokietijos akcijų indeksas DAX kol kas laikosi neigiamoje teritorijoje, kitų šalių indeksai kyla aukštyn. Paskelbtas sausio mėnesio bendras euro zonos prekybos balanso perviršis buvo kiek mažesnis nei tikėtasi. Jis siekė viso labo 1,5 mlrd. EUR. 19-os euro zonai priklausančių valstybių eksporto apimtys sudarė 183,4 mlrd. EUR, t.y 2,5% daugiau nei 2018 metų sausį. Importas išaugo 3,4% ir siekė 181,8 mlrd. EUR. Remiantis Eurostat duomenimis, Europos Sąjungos šalių prekybos balansas tą patį mėnesį buvo neigiamas ir siekė -21,4 mlrd. EUR. Vokietijos bankai Deutsche Bank ir Commerzbank vakar paskelbė, jog oficialiai nuspręsta vykdyti derybas dėl galimo abiejų bankų susijungimo. Tiesa, abiejų bankų atstovai pridūrė, jog nėra jokio aiškumo, ar sandoris galėtų įvykti. Abiejų bankų akcijos šiandien brangsta. Bendras darbuotojų skaičius per abu bankus siekia 133 tūkst. Deutsche Bank kapitalizacija sudaro apie 16 mlrd. EUR, o Commerzbank rinkos vertė siekia apie 9 mlrd. EUR. Remiantis analitikų prognozėmis, ilgainiui dėl susijungimo darbuotojų skaičius galėtų mažėti apie 30 tūkst., o tai kelia didelių nuogąstavimų Vokietijos darbuotojų sąjungoms, kurios oficialiai pasisako prieš šį susijungimą. Brangsta ir Vokietijos draudimo bendrovės Allianz akcijos. Bloomberg pranešė, jog kompanija mąsto apie planus sujungti savo investicijų ir turo valdymo veiklos padalinį su kita tokio tipo bendrove DWS, artimai susijusia su tuo pačiu Deutsche Bank.

Šiandien svarbių makroekonomikos rodiklių skelbti nėra numatyta. Rytoj Jungtinė Karalystė viešins darbo rinkos rodiklius, o Vokietijoje bus skelbiamas ZEW ekonomikos lūkesčių indeksas. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks FED sprendimas dėl palūkanų. JK viešins infliacijos duomenis, o JAV – naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį iš FED estafetę perims Anglijos centrinis bankas. Taip pat bus galima įvertinti šalies mažmenininkų pardavimus, JAV Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksą ir bedarbių paraiškas. Galiausiai savaitės pabaigoje bus skelbiami išankstiniai euro zonos, Prancūzijos ir Vokietijos paslaugų ir gamybos sektorių indeksai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

2019 03 15

Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (03.11 – 03.15)

Tesla pristatė naująjį savo automobilį Model Y. Tai septynių vietų visureigis, kuris turėtų būti pradėtas gaminti 2020 metų rudenį. Šio elektromobilio kaina prasidės nuo 39 tūkst. USD. Investuotojų naujas modelis nepradžiugino. Akcijos pristatymo dieną stiprokai pigo. Pasak analitikų, pristatytas modelis yra pernelyg panašus į kitus Tesla gaminamus modelius: Model X ir Model 3, todėl sudarys konkurenciją šiems modeliams ir tokiu būdu mažins jų pardavimus. Taip pat nuogąstaujama dėl pernelyg ilgo naujojo modelio pristatymo nukėlimo laiko.

KeyBanc Capital analitikas E. Yruma pagerino savo rekomendaciją bendrovės atžvilgiu. Nustatyta nauja tikslinė kaina – 2100 USD. Remiantis Factset duomenimis, E. Yruma buvo paskutinis iš 45 Amazon sekančių analitikų, kuris nebuvo suteikęs „buliškai“. Iš 48 Amazon sekančių analitikų, 24 rekomendacija yra „pirkti“, 20 – „pralenks rinką“, 2 – „laikyti“, 2 – „nepralenks rinkos“.

Vokietijos automobilių gamintoja BMW paskelbė, jog praėjusiais metais kompanijos veiklos pelnas krito 7,9% ir siekė 9,12 mlrd. EUR. Tiesa, tai nežymiai viršijo analitikų prognozes. BMW kaip pagrindines priežastis įvardino investicijas į elektromobilių gamybą ir valiutų kursų svyravimus. Bendrovė paskelbė, jog tikisi, kad šie metai taip pat bus sudėtingi.

Pigo General Electric vertybiniai popieriai. Kompanija pranešė, kad tikisi, jog pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, šiais metais sieks 0,50 – 0,60 USD. Analitikai vidutiniškai prognozuoja 0,70 USD. Kompanija įspėjo apie prognozuojamą neigiamą pinigų srautą iš su pramoniniu verslu susijusių padalinių veiklos. Per paskutinius dvylika mėnesių General Electric akcijos yra atpigusios beveik 30%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 20 bendrovę sekančių analitikų, 6 rekomendacija yra „pirkti“, 4 – „pralenks rinką“, 8 – „laikyti“, 2 – „parduoti“.

SoftBank pranešė, jog su konsorciume esančiomis keliomis kitomis kompanijos į Uber Technologies autonominio vairavimo padalinį investuos daugiau nei 1 mlrd. USD. Toks žingsnis turėtų padėti Uber sėkmingai pasirodyti ir artėjančiame pirminiame viešame akcijų pasiūlyme. 2017 metais kompanija jau buvo investavusi apie 750 mln. USD į šio padalinio veiklos plėtrą, tiesa, praėjusiais metais investicijų buvo skirta mažiau.

Stiproku kritimu savaitės viduryje išsiskyrė Vokietijos oro linijų kompanijos Deutsche Lufthansa akcijos. Įmonė pranešė, jog per praėjusį ketvirtį uždirbo 343 mln. EUR pelno. Prieš metus jis sudarė 560 mln. EUR. Pajamos augo 6% ir pasiekė 8,95 mlrd. EUR. Per visus praėjusius metus Deutsche Lufthansa uždirbo 2,16 mlrd. EUR. Tai mažiau nei prognozuota. Tam daugiausiai įtakos turėjo kilusios kuro kainos. Kompanija praneša, kad šių metų pajamos turėtų augti panašiu tempu. Taip pat paskelbta apie 0,80 EUR siekiančius metinius dividendus. Šiandienos atidarymo metu už vieną akciją buvo mokama 21,95 EUR.

Paskelbta, jog Kinijoje vasario mėnesį ir vėl mažėjo naujų automobilių pardavimai. Šalyje buvo parduota 1,48 mln. automobilių, o tai yra 14% mažiau nei prieš metus. Tai jau aštuntas mėnesis iš eilės, kuomet yra fiksuojamas automobilių pardavimų kritimas. Kinija yra didžiausia automobilių rinka pasaulyje, todėl smunkantys pardavimai kelia nerimą daugeliui gamintojų.

Investicinio banko Goldman Sachs analitikas K. Lau paskelbė, jog indeksui „Shanghai Shenzhen CSI 300“ priklausančios įmonių akcijos nuo dabartinių lygių galėtų pabrangti net 50%, jeigu mažmeninių investuotų optimizmas šios šalies akcijų atžvilgiu pasiektų 2015 metų laikus. Šio indekso reikšmė nuo praėjusių metų pabaigos iki praėjusios savaitės jau šoktelėjo į viršų net apie 28%. Investuotojų apetitas vis labiau didėja dėl artėjimo prie prekybos susitarimo tarp JAV ir Kinijos.

Automobilių gamintoja Volkswagen pranešė, jog iki 2028 metų pristatys 70 naujų elektromobilių modelių. Taip pat paskelbė, kad praėjusiais metais grupės veiklos pelnas siekė 13,92 mlrd. EUR, t.y. 0,7% daugiau nei 2017 metais. Tiesa, toks rezultatas prasilenkė su analitikų prognoze. Buvo tikėtasi 14,53 mlrd. EUR.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

2019 03 15

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

JAV akcijų indeksai šiandien tęsią kryptį aukštyn bei artėja prie to, kad ši savaitė šalies akcijoms būtų geriausia per pastarąjį mėnesį.

JAV indeksai vakar ir toliau kilo į viršų. Prieaugiai siekė 0,3 – 0,4%. Šiandien akcijos ir toliau brangsta. Iki šiandienos Dow Jones per savaitę pakilo 1%, S&P 500 –  2,4%, o Nasdaq – 3%. Investuotojų sentimentams įtakos turi Kinijos premjeras L. Keqiangas, kuris šiandien išreiškė optimizmą dėl būsimo prekybos susitarimo tarp JAV ir Kinijos sudarymo, kuris turės naudos abiem pusėms. Tiesa, vis dar nėra aiški D. Trumpo ir Kinijos prezidento Xi Jinpingo susitikimo data, kuris, pasak daugelio analitikų, turėtų vainikuoti ilgokai besitęsiančias derybas. Tą vakar patvirtino ir JAV iždo sekretorius S. Mnuchinas, kuris dar kartą priminė, kad derybose dar liko labai daug darbo, tačiau pridūrė, kad iki galutinio susitarimo gali būti likusios kelios savaitės. Šiandien aktyviau prekiaujama Tesla akcijomis. Bendrovė pristatė naująjį savo automobilį Model Y. Tai septynių vietų visureigis, kuris turėtų būti pradėtas gaminti 2020 metų rudenį. Šio elektromobilio kaina prasidės nuo 39 tūkst. USD. Kompanijos akcijos kol kas pinga. Tuo tarpu Amazon vertybiniai popieriai brangsta. KeyBanc Capital analitikas E. Yruma pagerino savo rekomendaciją bendrovės atžvilgiu. Nustatyta nauja tikslinė kaina – 2100 USD. Remiantis Factset duomenimis, E. Yruma buvo paskutinis iš 45 Amazon sekančių analitikų, kuris nebuvo suteikęs „buliškai“.

Azijos akcijų rinkose svaitės pabaiga buvo pažymėta pozityviomis nuotaikomis. Nikkei 225 kilo į viršų 0,77%. Per savaitę pagrindinio Japonijos akcijų indekso prieaugis siekė kiek daugiau nei 2%. Šalies centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, nepakeitė palūkanų. Trumpojo periodo normos ir toliau išlieka -0,1%. Apie kitus pinigų politikos keitimo sprendimus taip pat nepranešta. Banko pranešime buvo atkreiptas dėmesys į pastaruoju metu silpnėjantį šalies ekonomikos augimą, tiesa, vis dėl prognozuojama, kad ekonomika, nors ir lėčiau, bet ir toliau turėtų augti. Kitą savaitę sprendimus dėl palūkanų priims Tailando, Taivano, Filipinų ir Indonezijos centriniai bankai. Šanchajuje akcijos bendrai brango kiek daugiau nei 1%. Indekso savaitės prieaugis sudarė 1,75%. Baigėsi metinis Kinijos kongreso suvažiavimas. Šalies premjeras Li Keqiangas pranešė, jog vyriausybė ir toliau palaikys šalies ekonomiką, kylant vis daugiau klaustukų dėl jos tolimesnio stipraus augimo tempo išlaikymo.

Europos indeksai šiandien juda aukštyn. Vakar Jungtinės Karalystės parlamentai balsavo už tai, jog Brexit būtų atidėtas bent trims mėnesiams. Pagrindinio regiono indekso Stoxx Europe 600 reikšmė pasiekė aukščiausią lygį nuo praėjusių metų spalio. Aktyviau prekiaujama Italijos bankų akcijomis. Vienas iš ECB valdybos narių B. Couere paskelbė, jog Italija nekelia grėsmės euro zonai ir nėra priežasties, kodėl šalies ekonomika ir toliau turėtų išlikti recesijoje. Ji techniškai buvo fiksuota tuomet, kai per paskutinius du praėjusių metų ketvirčius buvo fiksuotas šalies BVP kritimas. Remiantis galutiniais Eurostat skelbiamai duomenimis, metinė infliacija euro zonoje praėjusį mėnesį siekė 1,5%. Tai atitiko prognozes. Vokietijos automobilių gamintoja BMW paskelbė, jog praėjusiais metais kompanijos veiklos pelnas krito 7,9% ir siekė 9,12 mlrd. EUR. Tiesa, tai nežymiai viršijo analitikų prognozes. BMW kaip pagrindines priežastis įvardino investicijas į elektromobilių gamybą ir valiutų kursų svyravimus. Bendrovė paskelbė, jog tikisi, kad šie metai taip pat bus sudėtingi.

Šiandien bus įdomu įvertinti preliminarų Mičigano universiteto rengiamą vartotojų pasitikėjimo indeksą. Kitos savaitės pradžioje svarbių makroekonomikos rodiklių kol kas skelbti nėra numatyta. Antradienį Jungtinė Karalystė viešins darbo rinkos rodiklius, o Vokietijoje bus skelbiamas ZEW ekonomikos lūkesčių indeksas. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks FED sprendimas dėl palūkanų. JK viešins infliacijos duomenis, o JAV – naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį iš FED estafetę perims Anglijos centrinis bankas. Taip pat bus galima įvertinti šalies mažmenininkų pardavimus, JAV Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksą ir bedarbių paraiškas. Galiausiai savaitės pabaigoje bus skelbiami išankstiniai euro zonos, Prancūzijos ir Vokietijos paslaugų ir gamybos sektorių indeksai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

2019 03 14

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

Naujienos dėl derybų tarp Kinijos ir JAV veikia investuotojų nuotaikas. JAV akcijos kol kas pinga.

Vakar JAV indeksai kilo į viršų. Nasdaq ir S&P 500 fiksavo po beveik 0,7% siekiančius prieaugius. Pastarojo indekso reikšmė užsidarė aukščiausiame lygyje per daugiau nei keturis mėnesius. Šiandien situacija kol kas nėra tokia pozityvi, akcijų indeksų ateities sandoriai nežymiai, bet juda žemyn. Bloomberg News pranešė,  jog susitikimas tarp Kinijos prezidento Xi Jinpingo ir D. Trumpo bus atidėtas bent jau iki balandžio mėnesio. D. Trumpas vakar paskelbė, jog pasiekti galutinį prekybos susitarimą su Kinija nėra skubama, be to, nors ir išreiškęs optimizmą dėl derybų progreso, pridūrė, kad yra tikimybė, jog JAV galėtų apskritai pasitraukti iš derybų. Tarp pavienių bendrovių akcijų aktyvesne prekyba pasižymi General Electric vertybiniai popieriai. Kompanija pranešė, kad tikisi, jog pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, šiais metais sieks 0,50 – 0,60 USD. Analitikai vidutiniškai prognozuoja 0,70 USD. Kompanija įspėjo apie prognozuojamą neigiamą pinigų srautą iš su pramoniniu verslu susijusių padalinių veiklos. Per paskutinius dvylika mėnesių General Electric akcijos yra atpigusios beveik 30%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 20 bendrovę sekančių analitikų, 6 rekomendacija yra „pirkti“, 4 – „pralenks rinką“, 8 – „laikyti“, 2 – „parduoti“. Šiandien praėjusio ketvirčio rezultatus skelbia: Oracle, Adobe, Broadcom.

Azijos rinkose šiandien vyravo permainingi vėjai. Nikkei 225 indeksas sesijos pradžioje kilo į viršų, tačiau artėjant prie prekybos pabaigos smuktelėjo ir finišavo fiksuodamas nežymų neigiamą pokytį. Stipriau akcijos pigo Kinijoje. Šanchajaus akcijų indekso reikšmė krito 1,2%. Kiek nuvylė paskelbti šalies ekonomikos duomenys. Pramonės produkcijos apimtys sausio mėnesį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, augo 5,3% tempu, o tai 0,2% mažiau nei prognozuota. Gruodį buvo fiksuotas 5,7% augimas. Praėjusiais metais Kinijos ekonomika augo lėčiausiu tempu per pastaruosius tris dešimtmečius, tad ir toliau lėtėjančios gamybos apsukos nuvilia. Sausį išaugo ir nedarbo lygis, kuris pasiekė 5,3%. Japonijos technologijų konglomeratas SoftBank pranešė, jog su konsorciume esančiomis keliomis kitomis kompanijos į Uber Technologies autonominio vairavimo padalinį investuos daugiau nei 1 mlrd. USD. Toks žingsnis turėtų padėti Uber sėkmingai pasirodyti ir artėjančiame pirminiame viešame akcijų pasiūlyme. 2017 metais kompanija jau buvo investavusi apie 750 mln. USD į šio padalinio veiklos plėtrą, tiesa, praėjusiais metais investicijų buvo skirta mažiau.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien yra pakankamai pozityvios. Pagrindiniai regiono akcijų indeksai kopia į viršų. Brangsta energetikos sektoriaus bendrovių akcijos. Vakar Jungtinės Karalystės parlamentarai balsuodami atmetė pasitraukimo iš Europos Sąjungos be susitarimo galimybę. Šiandien bus balsuojama dėl Brexit atidėjimo, kuris turi įvykti kovo 29 dieną. Remiantis galutiniais duomenimis, vasario mėnesį metinė infliacija Vokietijoje siekė 1,5%. Tai 0,1% daugiau nei sausį. Labiausiai per metus šalyje išaugo energijos produkcijos kainos. Įspūdingai brango daržovės, kurių kainos didėjo net 12,2%. Tarp pavienių bendrovių stiproku kritimu išsiskiria Vokietijos oro linijų kompanijos Deutsche Lufthansa akcijos. Įmonė pranešė, jog per praėjusį ketvirtį uždirbo 343 mln. EUR pelno. Prieš metus jis sudarė 560 mln. EUR. Pajamos augo 6% ir pasiekė 8,95 mlrd. EUR. Per visus praėjusius metus Deutsche Lufthansa uždirbo 2,16 mlrd. EUR. Tai mažiau nei prognozuota. Tam daugiausiai įtakos turėjo kilusios kuro kainos. Kompanija praneša, kad šių metų pajamos turėtų augti panašiu tempu. Taip pat paskelbta apie 0,80 EUR siekiančius metinius dividendus. Šiandienos atidarymo metu už vieną akciją buvo mokama 21,95 EUR.

Šiandien pasirodys JAV bedarbių paraiškų skaičius. Rytoj bus įdomu įvertinti preliminarų Mičigano universiteto rengiamą vartotojų pasitikėjimo indeksą.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

2019 03 13

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

JAV akcijos šiandien brangsta. Laukiama tolimesnių naujienų iš Jungtinės Karalystės.

JAV indeksai vakarykštę sesiją baigė krypdami į skirtingas puses. Dow Jones krito apie 0,4%. Tuo tarpu S&P 500 ir Nasdaq fiksavo panašaus dydžio prieaugius. Brango sveikatos apsaugos ir komunalinių paslaugų sektorių atstovių akcijos. Šiandien akcijos brangsta. Atšoko ir lėktuvų gamintojos Boeing vertybiniai popieriai, nepaisant to, jog nemažai šalių vakar uždraudė kilti 737 Max Max 8 lėktuvams. Tiesa, tai galima laikyti labiau techniniu atšokimu. Paskelbti ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai kartu ir nuvylė ir pranoko lūkesčius. Sausio mėnesį, bendro tokio tipo prekių užsakymų apimtys, lyginant su gruodžiu, išaugo 0,4% ir viršijo prognozes. Analitikai prognozavo 0,5% kritimą. Tiesa, atmetus su transportu susijusius užsakymus, fiksuotas 0,1% kritimas, nors buvo tikėtasi 0,1% augimo. Aktyviau prekiaujama vaistinių tinklo Rite Aid akcijomis. Pranešta, jog dabartinis vadovas J. Stadley paliks savo poziciją. Akcijų kaina stiprokai šoktelėjo į viršų. Tuo tarpu stipriai pinga drabužių mažmenininkės Express akcijos. Kompanija uždirbo daugiau pelno nei prognozavo analitikai, tačiau pajamos per praėjusį ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, smuko 10% iki 628,4 mln. USD ir prasilenkė su lūkesčiais.  Dar labiau nuvylė ir kompanijos pateiktos šio ketvirčio prognozės dėl galimų nuostolių.

Azijos investuotojų nuotaikos šiandien nebuvo tokios pozityvios kaip vakar. Pagrindiniai regiono šalių akcijų indeksai sesiją užbaigė nusidažę raudonai. Nikkei krito apie 1%. Šanchajuje bendrai pigo 1,10%. Paskelbta, jog Kinijoje vasario mėnesį ir vėl mažėjo naujų automobilių pardavimai. Šalyje buvo parduota 1,48 mln. automobilių, o tai yra 14% mažiau nei prieš metus. Tai jau aštuntas mėnesis iš eilės, kuomet yra fiksuojamas automobilių pardavimų kritimas. Kinija yra didžiausia automobilių rinka pasaulyje, todėl smunkantys pardavimai kelia nerimą daugeliui gamintojų.

Europos akcijų biržose vyrauja žalia spalva. Tiesa, akcijos pernelyg stipriai nebrangsta. Vakar Jungtinės Karalystės parlamentas antrą kartą atmetė susitarimą dėl Brexit. Šiandien bus balsuojama dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos be susitarimo, o rytoj dėl išstojimo datos nukėlimo. Svaro kursas šiandien kyla aukštyn. Lūkesčius pranoko paskelbti Europos pramonės produkcijos rodikliai. Apimtys euro zonoje sausio mėnesį, lyginant su gruodžiu, augo 1,4% tempu. Tai daugiau nei analitikų prognozuotas 1% sieksiantis augimas. Europos Sąjungoje buvo fiksuotas 1% augimas, o Lietuvoje apimtys smuktelėjo 0,2% Pinga Vokietijos sporto prekių gamintojos Adidas akcijos. Reuters pranešė, jog dėl tam tikrų problemų su tiekimu gali būti paveiktas bendrovės pajamų augimas Š. Amerikos rinkose.

Nafta šiandien brangsta. Už vieną WTi tipo naftos balandžio mėnesio ateities sandorio barelį šiuo metu mokama kiek daugiau nei 57 USD. Vakar Amerikos degalų institutas paskelbė, jog per praėjusią savaitę šalies naftos atsargos sumažėjo 2,6 mln. barelių. Benzino atsargos krito dar labiau, t.y. 5,8 mln. barelių. Nepaisant tokio pranešimo, analitikai prognozuoja, jog atsargos bus išaugusios 2,7 mln. barelių. Šiandien JAV Energetikos informacijos administracija skelbs ir oficialius duomenis.

Šiandien JAV skelbia ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus, gamintojų kainų pokyčius bei naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį pasirodys JAV bedarbių paraiškų skaičius. Galiausiai savaitės pabaigoje bus įdomu įvertinti preliminarų Mičigano universiteto rengiamą vartotojų pasitikėjimo indeksą.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

2019 03 12

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

Investuotojai vertina JAV infliacijos duomenis. Šalies akcijų indeksų ateities sandoriai krypsta į skirtingas puses.

JAV indeksai vakar fiksavo nemenkus prieaugius. Nasdaq kilo į viršų daugiau nei 2%, S&P 500 – 1,47%. Prasčiausiai sekėsi Dow Jones, kurio prieaugis siekė 0,79%. Tam daugiausiai įtakos padarė pigusios lėktuvų gamintojos Boeing akcijos. Jų kaina krenta ir šiandien. Investuotojai vis dar vertina galimus Boeing 737 katastrofos Etiopijoje padarinius kompanijai. Paskelbti JAV infliacijos duomenys. Vasario mėnesį, lyginant su sausiu, infliacijos augimas siekė 0,2%, o tai atitiko ekonomistų prognozes. Tiesa, metinė infliacija praėjusį mėnesį smuktelėjo iki 1,5%, o tai žemiausias lygis nuo 2016 metų. Pirmą kartą per paskutinius keturis mėnesius smuko naujų automobilių kainos, naudoti automobiliai pigo 0,7%. Taip pat paskelbta, jog JAV smulkiojo verslo lūkesčių indeksas vasario mėnesį kilo į viršų po to, kai sausį pasiekė žemiausią lygį nuo 2016 metų. Tam įtakos turėjo pasibaigęs JAV dalinis vyriausybinių organizacijų uždarymas. Tarp pavienių bendrovių stiprokai pinga sporto prekių mažmenininkės Dick‘s Sporting Goods akcijos. Nors bendrovės praėjusio ketvirčio rezultatai pranoko analitikų lūkesčius, investuotojams nepatiko šių metų pelno prognozės ir toliau krentančios pardavimų apimtys. Bendrovė tikisi, kad pelnas, tenkantis vienai akcijai, sieks 3,15 – 3,35 USD. Tuo tarpu analitikai prognozuoja 3,34 USD. Atkreipiame dėmesį, kad sekmadienį JAV grįžo atgal prie vasaros laiko ir jį persuko viena valanda į priekį. Tokiu atveju tris ateinančias savaites, kol Europoje vis dar galios žiemos laikas, prekyba vyks neįprastu Europos investuotojams grafiku. Biržos Lietuvos laiku atsidarys 15:30 val. ir bus uždaromos 22:00 val. Europos valstybės prie vasaros laiko pereis kovo 31 d.

Azijos indeksai šiandien kilo į viršų. Nikkei 225 fiksavo apie 1,8% siekiantį prieaugį. Stipriau brango Hitachi, Nintendo, Sony, Fast Retailing vertybiniai popieriai. Šalies automobilių gamintoja Honda pranešė atšaukianti 1,1 mln. automobilių JAV dėl oro pagalvių defekto vairuotojo pusėje. Kinijos akcijų biržose fiksuotas kiek mažesnis šuolis į viršų. Šanchajaus indekso reikšmė didėjo 1,1%. Investicinio banko Goldman Sachs analitikas K. Lau paskelbė, jog indeksui „Shanghai Shenzhen CSI 300“ priklausančios įmonių akcijos nuo dabartinių lygių galėtų pabrangti net 50%, jeigu mažmeninių investuotų optimizmas šios šalies akcijų atžvilgiu pasiektų 2015 metų laikus. Šio indekso reikšmė nuo praėjusių metų pabaigos iki praėjusios savaitės jau šoktelėjo į viršų net apie 28%. Investuotojų apetitas vis labiau didėja dėl artėjimo prie prekybos susitarimo tarp JAV ir Kinijos.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien permainingos. Laukiama vakare vyksiančio Jungtinės Karalystės svarbaus parlamento balsavimo dėl atnaujintos Brexit sutarties, dėl kurios kai kurių pakeitimų T. May pavyko susiderėti su Europos Sąjunga. Tiesa, visgi ir šį kartą prognozuojama, kad sutarčiai nebus pritarta. Prognozes pateisino keletas paskelbtų JK makroekonomikos rodiklių. Šalies BVP augimas sausio mėnesį, lyginant su praėjusių metų gruodžiu, siekė 0,5%, o tai gerokai daugiau nei prognozuota. Analitikai tikėjosi 0,2% sieksiančios ekonomikos plėtros. Tokiam rezultatui daugiausiai įtakos padarė stiprokai augusios šalies gamybos apimtys. Jos per minėtą laikotarpį didėjo 0,8% tempu, nors buvo prognozuotas viso labo 0,2% augimas. Vokietijos finansų ministras O. Scholzas patvirtino, kad yra diskutuojama dėl dviejų didžiausių šalies bankų (Deutsche Bank ir Commerzbank) susijungimo. Abiejų bankų vertybiniai popieriai kol kas pinga, tiesa, jų kainos vakar stiprokai šoktelėjo į viršų. Automobilių gamintoja Volkswagen pranešė, jog iki 2028 metų pristatys 70 naujų elektromobilių modelių. Taip pat paskelbė, kad praėjusiais metais grupės veiklos pelnas siekė 13,92 mlrd. EUR, t.y. 0,7% daugiau nei 2017 metais. Tiesa, toks rezultatas prasilenkė su analitikų prognoze. Buvo tikėtasi 14,53 mlrd. EUR.

Rytoj JAV viešins ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus, gamintojų kainų pokyčius bei naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį pasirodys JAV bedarbių paraiškų skaičius. Galiausiai savaitės pabaigoje bus įdomu įvertinti preliminarų Mičigano universiteto rengiamą vartotojų pasitikėjimo indeksą.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.