NAUJIENOS

2019 05 17

Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (05.13 – 05.17)

Kinija atsakė į JAV įvestus tarifus. Šalies vyriausybė paskelbė, jog nuo birželio 1 dienos bus įvesti iki 25% sieksiantys tarifai 60 mlrd. USD vertės prekėms iš JAV. Situaciją kiek apraminti pirmadienį pabandė D. Trumpas, kuris teigė, jog per artimiausias tris ar keturias savaitės bus aišku, ar JAV delegacijos vizitas į Kiniją, kur toliau vyks derybos, bus sėkmingas. Pasak JAV prezidento, jis „turi nuojautą“, kad šis vizitas bus sėkmingas, o su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu planuoja susitikti kitą mėnesį vyksiančiame G20 valstybių susitikime. Taip pat buvo pridurta, jog dėl likusios Kinijos prekių dalies papildomo apmokestinimo tarifais nėra nuspręsta Trečiadienį pasirodė pranešimai, kad JAV administracija pusmečiui atidės tarifų pakėlimą į šalį importuojamiems automobiliams iš Europos ir Japonijos. Tiesa, D. Trumpas tuo pačiu inicijavo procedūras dėl Kinijos telekomunikacijų bendrovės Huawei tinklų įrangos naudojimo uždraudimo JAV. Visgi JAV iždo sekretorius S. Mnuchinas ketvirtadienį teigė, jog artimiausiu metu planuoja vykti į Pekiną, kur toliau tęs derybas su Kinijos atstovais dėl prekybos sandorio sudarymo. Pasak jo, derybos iki šiol visgi buvo konstruktyvios, tačiau dar „liko daug darbo“. Galiausiai penktadienį žodį tarė ir Kinijos vyriausybė, kuri išplatino pranešimą. Jame teigiama, kad JAV veiksmai, t.y. sprendimas padidinti tarifus neigiamai atsiliepia deryboms ir jas stabdo. Tai atsilieps derybų eigai.

Walmart paskelbė, jog per pirmą ketvirtį uždirbo 3,84 mlrd. USD pelno. Tai net 55% daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. Pajamos augo kiek kukliau, t.y. 1% ir sudarė 123,9 mlrd. USD. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, siekė 1,13 USD. Analitikai prognozavo 1,02 USD. Stipriai augo elektroninės komercijos pardavimai, kurie didėjo 37%. Walmart.com elektroninė parduotuvė užima vis daugiau JAV elektroninės komercijos rinkos. Nuo metų pradžios bendrovė akcijos yra pabrangusios daugiau nei 7%. Iš 33 Walmart sekančių analitikų, 9 rekomendacija yra „pirkti“, 7 – „pralenks rinką“, 16 – „laikyti“, 1 – „parduoti“. Nuo metų pradžios kompanijos akcijos yra pabrangusios kiek daugiau nei 9%.

Rezultatus paskelbė ir mados prekių kompanija Ralph Lauren. Bendrovės pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, siekė 1,07 USD. Analitikai prognozavo 0,89 USD. Pajamos sudarė 1,51 mlrd. USD. Nors pardavimai Š. Amerikos rinkoje smuko 4%, neblogai atrodo situacija Azijoje, kur pajamos augo 10%. Kinijoje pardavimai didėjo net 30%. Bendrovė paskelbė apie dividendų didinimą 10%. Metiniai dividendai sieks 2,75 USD akcijai. Vakar biržos uždarymo metu už vieną Ralph Lauren akciją buvo mokama 118,28 USD. Remiantis Reuters duomenimis, iš 18 bendrovę sekančių analitikų, 2 rekomendacija yra „pirkti“, 8 – „pralenks rinką“, 7 – „laikyti“, 1 – „nepralenks rinkos“.  

Nemažai dėmesio susilaukė Vokietijos ZEW instituto rengiamas ekonomikos lūkesčių indeksas. Jo reikšmė gegužės mėn. netikėtai prasilenkė su lūkesčiais ir buvo neigiama (-2,1). Analitikai prognozavo 5,1 punkto. Indeksas yra sudaromas apklausiant apie 300 šalies institucinių investuotojų apie jų lūkesčius ekonomikos atžvilgiu per ateinančius šešis mėnesius. Pasak ZEW prezidento A. Wambacho, pagrindinė prasto sentimento priežastis – toliau besieskaluojantis prekybinis konfliktas tarp JAV ir Kinijos.

Šią savaitę aktyvesni buvo Vokietijos farmacijos konglomerato Bayer investuotojai. Pasirodė naujienos, jog Kalifornijoje vykusio teisminio proceso metu iš Bayer priklausančios bendrovės Monsanto priteista 2,05 mlrd. USD. Pripažinta, jog Monsanto piktžolių naikinimo preparatas Roundup prisidėjo prie vėžinių susirgimų sukėlimo.  Nuo metų pradžios Bayer akcijos yra atpigusios daugiau nei 9%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 26 Bayer sekančių analitikų, 6 rekomendacija yra „pirkti“, 5 – „pralenks rinką“, 13 – „laikyti“, 1 – „nepralenks rinkos“, 1 – „parduoti.

Rezultatus paskelbė ir JAV mažmenininkė Macy‘s. Bendrovė per praėjusį ketvirtį uždirbo 0,44 USD pelno ir sugeneravo 5,5 mlrd. USD pajamų. Analitikai prognozavo 0,34 USD pelno ir 5,54 mlrd. USD sieksiančių pardavimų. Remiantis Reuters duomenimis, iš 18 Macy‘s sekančių analitikų, tik 1 rekomendacija yra „pirkti“, 2 – „pralenks rinką“, 10 – „laikyti“, 3 – „nepralenks rinkos“, 2 – „laikyti“.

Rezultatais pasidalino ir Kinijos elektroninės prekybos milžinė Alibaba. Jie taip pat atrodo pakankamai neblogai ir sugebėjo pranokti lūkesčius. Bendrovės pajamos per praėjusį ketvirtį augo iki 93,5 mlrd. CNY (apie 13,59 mlrd. USD). Analitikai tikėjosi 91,58 mlrd. CNY. Pelnas siekė 25,83 mlrd. CNY. Remiantis Reuters duomenimis, iš 49 bendrovę sekančių analitikų, 26 rekomendacija yra “pirkti”, 23 – “laikyti”.

Nuvylė Nissan. Kompanija paskelbė, jog 2018 finansinių metų rezultatai buvo prasčiausi per pastaruosius vienuolika metų. Nissan vadovas H. Saikawa teigė, jog įmonė „pasiekė dugną“. Bendrovė per praėjusius finansinius metus (baigėsi kovo 31 d. uždirbo 319,1 mlrd. JPY pelno (apie 2,9 mlrd. USD). Tai daugiau nei dvigubai mažiau nei 2017 metais, kuomet pelnas siekė 746,9 mlrd. JPY. Remiantis Refinitiv duomenimis, analitikai vidutiniškai prognozavo 457,7 mlrd. JPY. Prastam rezultatui daugiausiai įtakos turėjo smukę automobilių pardavimai Kinijoje, taip pat lėtėjusi Š. Amerikos rinka. Praėjusiais metais dėl į skandalą papuolusio buvusio bendrovės vadovo C. Ghosno padarytų nusikaltimų, kompanija buvo priversta sumokėti 9,2 mlrd. JPY baudų.

Remiantis išankstiniais Eurostat duomenimis, euro zonos ekonomika per pirmą šių metų ketvirtį, lyginant su paskutiniu praėjusių metų ketvirčiu, augo 0,4%. Tai atitiko prognozes. Metinis regiono bendro vidaus produkto augimas siekė 1,2%. Lietuvos ekonomika per metus paaugo 3,8%. Didžiausia regiono ekonomikos Vokietijos BVP per metus augo 0,7%, o lyginant su paskutini praėjusių metų ketvirčiu augimas siekė 0,4%. Tai taip pat atitiko analitikų prognozes. Per pirmą ketvirtį euro zonoje sukurtų darbo vietų skaičius augo 0,3%. Tai 0,1% geriau nei tikėtasi.

Penktadienį itin stipriai pigo socialinio tinklo Pinterest akcijos. Bendrovė pranešė, jog per pirmą ketvirtį patyrė 41,4 mln. USD nuostolių. Tai 0,33 USD vienai akcijai. Pajamos sudarė 201,9 mln. USD. Per praėjusių metų pirmą ketvirtį pardavimai siekė 131 mln. USD. Analitikai tikėjosi 200,7 mln. USD ir 0,11 USD pakoreguoto nuostolio, tenkančio vienai akcijai. Per metus stiprokai išaugo bendros išlaidos, kurios didėjo 32%. Bendrovė paskelbė, jog turi 291 mln. USD aktyvių vartotojų, iš kurių generuoja pajamas. Jų vienam vartotojui tenka 0,73 USD. Tai geresnis rezultatas nei prognozavo analitikai, kurie tikėjosi 288,7 mln. vartotojų. Remiantis Reuters duomenimis, iš 17 Pinterest sekančių analitikų, 3 rekomendacija yra „pirkti“, 1 – „pralenks rinką“, 12 – „laikyti“, 1 – „nepralenks rinkos“.

Remiantis Eurostat galutiniais duomenimis, metinis euro zonos vartotojų kainų indekso augimas balandžio mėnesį siekė 1,7%. Tai atitiko prognozes. Indekso reikšmė, atmetus maisto, alkoholio, tabako ir energijos išteklių kainų augimo įtaką, siekė 1,3%. Tai 0,1% daugiau nei prognozuota. Tarp Europos Sąjungos narių žemiausias infliacijos lygis balandį buvo fiksuotas Kroatijoje (0,8%), Danijoje ir Portugalijoje (po 0,9%). Aukščiausias – Rumunijoje (4,4%) ir Vengrijoje (3,9%). Lietuvoje metinė infliacijos lygis praėjusį mėnesį siekė 2,7%.

Mados prekių gamintoja Burberry paskelbė, kad per praėjusius finansinius metus (baigėsi kovo 31 d.) uždirbo 441 mln. GBP ikimokestinio pelno. Metus prieš pelnas sudarė 413 mln. GBP, tad fiksuotas augimas. Pajamos beveik nesikeitė ir siekė 2,7 mlrd. GBP. Investuotojus kiek nuvylė tai, jog vienoje iš pagrindinių kompanijos rinkų, t.y. Azijos regione, pardavimai augo ne taip stipriai kaip buvo tikėtasi. Šiame regione bendrovė sugeneruoja 41% pajamų. Nors bendrovės rezultatai parodo, kad prekybos karas tarp Kinijos ir JAV kol kas stiprios įtakos Burberry nepadarė, tačiau jos vadovas C. Bailey teigė nemanantis, kad kas nors apskritai gali būti nepaveikiamas tokių nesutarimų. Vakar stiprokai kritusios Burberry akcijos, šiandien nežymiai brangsta. Remiantis Reuters duomenimis, iš 20 Burberry sekančių analitikų, 1 rekomendacija yra „pralenks rinką“, 14 – „laikyti“, 5 – „nepralenks rinkos“. Nuo metų pradžios Burberry akcijos yra pabrangusios apie 5%.

Pasirodė pranešimai, kad Amazon investuos 575 mln. USD į kitą maisto pristatymo bendrovę Deliveroo. Investicijos bus naudotos plėsti veiklą, pristatyti naujų paslaugų klientams ir didinti programuotojų bei inžinierių komandą. Tokios gigantės kaip Amazon investicija į konkurentą nieko gero nežada Just Eat kompanijai. Nuo metų pradžios Just Eat akcijos yra pabrangusios apie 6%. Pasak Reuters, iš 16 Just Eat sekančių analitikų, 6 rekomendacija yra „pirkti“, 2 – „pralenks rinką“, 6 – „laikyti“, 1 – „nepralenks rinkos“, 1 – „parduoti“.

Europos automobilių gamintojų asociacija paskelbė, kad balandžio mėnesį regione smuko naujų automobilių pardavimai. Tai ja aštuntas mėnesis iš eilės, kuomet yra fiksuojamas pardavimų kritimas. Praėjusį mėnesį pardavimai smuko 1% ir siekė 1,21 mln. vienetų. Daugelyje didžiųjų regiono valstybių buvo fiksuotas kritimas, tiesa, stipriai išsiskyrė Lietuva. Balandį šalyje naujų automobilių pardavimai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, šoktelėjo net 42%.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.


2019 05 14

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

Po vakarykščio išsipardavimo akcijų rinkose jaučiamas atšokimas. JAV akcijos taip pat linkusios brangti.

JAV indeksai vakar stipriai krito. S&P 500 ir Dow Jones smigo žemyn po beveik 2,4%. Daugiausiai iš technologijų bendrovių sudarytas Nasdaq krito daugiau nei 3,4%.  Investuotojus toliau gąsdina prekybos nesutarimai. Kinija atsakė į JAV įvestus tarifus. Šalies vyriausybė paskelbė, jog nuo birželio 1 dienos bus įvesti iki 25% sieksiantys tarifai 60 mlrd. USD vertės prekėms iš JAV. Situaciją kiek apraminti vėlai vakare pabandė D. Trumpas, kuris teigė, jog per artimiausias tris ar keturias savaitės bus aišku, ar JAV delegacijos vizitas į Kiniją, kur toliau vyks derybos, bus sėkmingas. Pasak JAV prezidento, jis „turi nuojautą“, kad šis vizitas bus sėkmingas, o su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu planuoja susitikti kitą mėnesį vyksiančiame G20 valstybių susitikime. Taip pat buvo pridurta, jog dėl likusios Kinijos prekių dalies papildomo apmokestinimo tarifais nėra nuspręsta. Kiek pozityviau nuteikė pasirodę duomenys, kad balandžio mėn. JAV smulkiojo verslo nuotaikas atspindintis indeksas NFIB Small Business Index pranoko lūkesčius. Jo reikšmė pasiekė pastarųjų keturių mėnesių žemumas. Smulkiajam verslui tiek daug įtakos nedaro ir patys tarptautiniai prekybiniai nesutarimai, todėl ir nuotaikos tarp šio sektoriaus geresnės. Rezultatus paskelbė mados prekių kompanija Ralph Lauren. Bendrovės pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, siekė 1,07 USD. Analitikai prognozavo 0,89 USD. Pajamos sudarė 1,51 mlrd. USD. Nors pardavimai Š. Amerikos rinkoje smuko 4%, neblogai atrodo situacija Azijoje, kur pajamos augo 10%. Kinijoje pardavimai didėjo net 30%. Bendrovė paskelbė apie dividendų didinimą 10%. Metiniai dividendai sieks 2,75 USD akcijai. Vakar biržos uždarymo metu už vieną Ralph Lauren akciją buvo mokama 118,28 USD. Remiantis Reuters duomenimis, iš 18 bendrovę sekančių analitikų, 2 rekomendacija yra „pirkti“, 8 – „pralenks rinką“, 7 – „laikyti“, 1 – „nepralenks rinkos“.  Pasibaigus oficialioms prekybos valandoms investuotojų dėmesio turėtų sulaukti praėjusio ketvirčio rezultatus skelbsiančios Kanados marihuanos bendrovės Aurora Cannabis, Tilray.

Azijos akcijų biržose šiandien vyravo raudona spalva. Tiesa, pokyčiai nebuvo tokie dideli ir gąsdinantys kaip per praėjusias sesijas. Nikkei 225 krito 0,59%. Pagrindinis Japonijos akcijų indeksas atsidūrė trijų mėnesių žemumose ir artėja prie to, kad būtų užfiksuotas septynias iš eilės sesijas trunkantis kritimas. To nebuvo pastaruosius tris metus. Šanchajuje akcijos bendrai pigo beveik 0,7%. Honkongo akcijų indekso reikšmė krito 1,5%. Pasak ANZZ-Roy Morgan apklausos, Australijos vartotojų pasitikėjimo ir lūkesčių dėl ekonomikos indeksas šią savaitę, lyginant su praėjusia, krito 2,1%. Tai atsispindėjo ir akcijų rinkoje. Pagrindinis šalies akcijų indeksas fiksavo 0,92% siekiantį neigiamą pokytį.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien taip pat pakankamai pozityvios. Indeksai atšoko, tiesa, nepaisant to, kad kai kurios konkrečiai su šiuo regionu susijusios naujienos nepateisino lūkesčių. Daugiausiai dėmesio susilaukė Vokietijos ZEW instituto rengiamas ekonomikos lūkesčių indeksas. Jo reikšmė gegužės mėn. netikėtai prasilenkė su lūkesčiais ir buvo neigiama (-2,1). Analitikai prognozavo 5,1 punkto. Indeksas yra sudaromas apklausiant apie 300 šalies institucinių investuotojų apie jų lūkesčius ekonomikos atžvilgiu per ateinančius šešis mėnesius. Pasak ZEW prezidento A. Wambacho, pagrindinė prasto sentimento priežastis – toliau besieskaluojantis prekybinis konfliktas tarp JAV ir Kinijos. Kiek nuvylė Jungtinės Karalystės vidutinio darbo užmokesčio augimas. Sausio – kovo mėn. laikotarpiu, lyginant su praėjusiais metais, jis augo 3,2%. Tai 0,2% mažiau nei prognozuota. Krito nedarbo lygis. Per minėtą laikotarpį nedarbo lygis šalyje sudarė 3,8%. Tai 0,1% nei prognozuota. Tarp pavienių aktyvesne prekyba pasižymi Vokietijos farmacijos konglomerato Bayer investuotojai. Pasirodė naujienos, jog Kalifornijoje vykusio teisminio proceso metu iš Bayer priklausančios bendrovės Monsanto priteista 2,05 mlrd. USD. Pripažinta, jog Monsanto piktžolių naikinimo preparatas Roundup prisidėjo prie vėžinių susirgimų sukėlimo.  Nuo metų pradžios Bayer akcijos yra atpigusios daugiau nei 9%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 26 Bayer sekančių analitikų, 6 rekomendacija yra „pirkti“, 5 – „pralenks rinką“, 13 – „laikyti“, 1 – „nepralenks rinkos“, 1 – „parduoti.

Šiandien svarbių JAV makroekonomikos rodiklių skelbti nėra numatyta. Rytoj bus skelbiami išankstiniai euro zonos, Vokietijos BVP duomenys, JAV mažmenininkų pardavimai bei naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį sužinosime JAV keletą JAV NT rinkos rodiklių, Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksą bei bedarbių paraiškų skaičių. Galiausiai savaitės pabaigoje bus skelbiamas preliminarus Mičigano universiteto rengiamas JAV vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

2019 05 10

Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (05.06 – 05.10)

Penktadienį įsigaliojo JAV prezidento administracijos padidinti tarifai 200 mlrd. USD vertės importui iš Kinijos. Vakar vakare Vašingtone susitiko abiejų šalių derybininkai. Baltųjų Rūmų atstovai pranešė, jog šiandien toliau bus tęsiamos derybos. D. Trumpas Twitter paskyroje paskelbė, kad derybos su Kinija tęsiasi ir vyksta labai rimtai, visgi nėra jokios būtinybės skubėti. Tiesa, šis jo pranešimas greitai buvo pašalintas, o žurnalistams nepavyko gauti atsakymo, kodėl taip buvo padaryta. Kiek vėliau JAV prezidentas jau teigė, kad padidinti tarifai atneš ženkliai daugiau naudos JAV nei, kad ir koks sėkmingas susitarimas būtų pasiektas. Visgi analitikai abejoja, kad tarifai galėtų būti padidinti ir likusiai importo daliai. Goldman Sachs vyriausiasis ekonomistas J. Hatzius, teigė yra manantis, kad yra tik 30% tikimybė, kad taip galėtų atsitikti. Buvo paskelbti šalies infliacijos duomenys.

Antradienį paskelbta, jog E. Muskas gegužės 2 dieną įsigijo apie 102 tūkst. kompanijos akcijų. Už vieną buvo sumokėta 243 USD. Viso įsigijimo dydis siekia apie 25 mln. USD. E. Muskas padidino jam priklausančių Tesla akcijų skaičių iki beveik 34 mln. vnt., o tai sudaro 19,5% visų kompanijos akcijų. Tesla akcijos nuo metų pradžios yra atpigusios daugiau nei 23%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 29 bendrovę sekančių analitikų, 6 rekomendacija yra „pirkti“, 3 – „pralenks rinką“, 9 – „laikyti“, 7 – „nepralenks rinkos“, 4 – „parduoti“.

Paskutinę savaitės darbo dieną Niujorko akcijų biržoje buvo pradėta prekiauti Uber Technologies akcijomis. Trumpinys – UBER. Vakar paskelbta, jog per pirminį viešąjį platinimą bus išplatinta 180 mln. akcijų. Už vieną akciją mokama po 45 USD. Tai kiek arčiau apatinės kainos rėžio ribos, kuri buvo nustatyta ir siekė 44 – 50 USD. Tokiu būdu bus pritraukta 8,1 mlrd. USD, o visa bendrovės rinkos kapitalizacija sieks daugiau nei 75 mlrd. USD. Uber IPO taps didžiausiu nuo 2014 metų, kuomet į biržą išėjo Facebook. Socialinio tinklo bendrovės IPO dydis siekė apie 25 mlrd. USD. Toks Uber akcijų kainos įvertinimas analitikams atrodo pakankamai atsargus. Pasak bendrovės Wedbush analitiko D. Ives, įvertinimas yra pakankamai konservatyvus, tačiau protingas, atsižvelgus į tai, kaip biržoje sekasi Uber konkurentei Lyft. Vis dėl to Wedbus analitikai teigia, jog Uber vertė turėtų siekti daugiau 100 mlrd. USD, o jų rekomendacija yra „pralenks rinką“. Praėjusiais metais UBER pajamos, lyginant su 2017 metais, augo įspūdingai, t.y. 43% ir pasiekė 11,3 mlrd. USD. Tiesa, augo ir išlaidos. Veiklos nuostoliai sudarė 3 mlrd. USD.

Vokietijos automobilių gamintoja BMW paskelbė rezultatus. Per šių metų ketvirtį BMW uždirbo 589 mln. EUR veiklos pelno ir 588 mln. EUR gryno pelno. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, veiklos pelnas krito net 78%, o grynasis – 74,2%. Analitikai prognozavo, jog veiklos pelnas sieks 666 mln. EUR. Kritimui didžiausią įtaką padarė investicijos į gamyklas, įrangą bei jų perdarymą. Tai pasiruošimo elektromobilių gamybai dalis.

Bank of America Merrill Lynch paskelbė, jog per paskutinę savaitę (iki gegužės 8d.)  investuotojai, kuriuos labiausiai gąsdino naujienos dėl prekybos nesutarimų, iš pasaulinės vertybinių popierių rinkos „ištraukė“  20,5 mlrd. USD kapitalo. Tarp jų iš JAV kapitalo rinkų buvo atitraukta 14 mlrd. USD. Tai daugiausiai nuo metų pradžios. Daugiausiai lėšų buvo nukreipta į obligacijas. Pasak banko analitikų, tai jau aštunta savaitė iš eilės, kuomet fiksuojamas augantis kapitalo srautas į obligacijas.

Pavežėjimo bendrovė Lyft paskelbė pirmo ketvirčio rezultatus. Bendrovė pranešė patyrusi 1,14 mlrd. USD nuostolių (48,53 USD akcijai). Pajamos sudarė 776 mln. USD ir buvo gerokai didesnės nei praėjusiais metais, kuomet siekė 397,2 mln. USD. Didelę nuostolio dalį sudarė išlaidos susijusios su vykusiu pirminiu viešu akcijų platinimu (angl. IPO). Jos siekė 894 mln. USD. Atmetus šias ir kitas nesusijusias išlaidas, pakoreguotas nuostolis siekė 211,5 mln. USD arba 9,02 USD akcijai. Visgi tai gerokai viršijo analitikų prognozes, kurie tikėjosi 3,77 USD nuostolio akcijai ir 739,9 mln. USD sieksiančių pardavimų. Lyft finansų vadovas B. Robertsas pristatė rezultatas nusiteikęs pakankamai optimistiškai ir teigė, jog kompanija turėtų nuosekliai artėti prie pelno. Lyft prognozuoja, kad antro ketvirčio pajamos turėtų sudaryti 800 – 810 mln. USD, o bendri metų pardavimai sieks 3,28 – 3,30 mlrd. USD. Tai daugiau nei prognozuoja analitikai. Kompanija pranešė, jog Lyft naudojasi 20,5 mln. aktyvių vairuotojų. Praėjusiais metais jų skaičius siekė 14 mln.

N. Zelandijos centrinis bankas nusprendė sumažinti bazinę šalies palūkanų normą. Ji sumažinta 0,25% ir šiuo metu siekia 1,5%. Tai žemiausias lygis nuo 1999 metų. Paskutinį kartą palūkanos buvo mažintos 2016 metais. Pasak banko atstovų, pagrindinės tokio sprendimo priežastys yra lėtėjantis pasaulio ekonomikos augimas ir smunkanti šalies prekių bei paslaugų eksporto paklausa. Tai itin pasireiškia Kinijoje ir Australijoje, kurios yra didžiausios N. Zelandijos prekybos partnerės. Po naujienos stiprokai smuktelėjo N. Zelandijos dolerio, dar vadinamo Kiwi, kursas.

Siemens per praėjusį ketvirtį uždirbo 1,81 mlrd. EUR pelno ir sugeneravo 20,94 mlrd. EUR pajamų. Tai pranoko analitikų lūkesčius. Bendrovė planuoja atskirti savo „power and gas“ padalinį ir sujungti su didžiąja dalimi jam priklausančia vėjų jėgainių gamintoja Siemens Gamesa Renewable Energy. Tokiu žingsniu Siemens dar labiau išsigrynintų veiklą ir pagerintų rezultatus. Vien per 2018 finansinius metus šio padalinio pelnas krito 76%. Pasak Siemens, padalinį atskyrus būtų sutaupyta 2,3 mlrd. EUR. J. P. Morgan analitikai tokias naujienas sutiko itin palankiai ir įvertino tokį planą, kaip būsimą didžiausią Siemens korporatyvinį pasikeitimą nuo 2006 metų, kuomet bendrovė nutraukė telekomunikacijų veiklą. Investicinės bendrovės Jefferies analitikas P. Reilly taip pat antrino ir teigė, jog vertina šį bendrovės žingsnį kaip teisingą. Remiantis Reuters duomenimis, iš 27 analitikų sekančių bendrovę, 12 rekomendacija yra „pirkti“, 7 – „pralenks rinką“, 8 – „laikyti“. Nuo metų pradžios Siemens akcijos yra pabrangusios beveik 10%. Vertinant pagal vakar dienos uždarymo kainą (102,48 EUR), paskutinių dvylikos mėnesių kompanijos P/E rodiklis (akcijos kainos ir pelno akcijai santykis) siekia 16,7. Pasak Reuters, šio sektoriaus rodiklio vidurkis sudaro 24,3. Siemens dividendinis pajamingumas šiuo metu siekia apie 3% (sektoriaus – 1,4%).

Jungtinė Karalystė paskelbė, jog per pirmą šių metų ketvirtį, lyginant su paskutiniu praėjusių metų ketvirčiu, šalies BVP augimas siekė 0,5%. Tai atitiko analitikų lūkesčius. Prognozes pranoko šalies gamybos sektoriaus rezultatai. Kovo mėnesį, lyginant su vasariu, fiksuota 0,9% siekianti sektoriaus plėtra. Tai ženkliai daugiau nei prognozuota. Buvo tikimasi 0,1% sieksiančio augimo. Daugiau nei planuota augo ir verslo investicijų apimtys. Remiantis preliminariais duomenimis, jos per pirmą šių metų ketvirtį augo 0,5%. Ekonomistai laukė 0,9% sieksiančio kritimo.

Pasirodė kiek kuriozinė naujiena. Pasirodo, kad ant naujojo spausdinto 50 AUD banknoto padaryta gramatinių klaidų. Buvo blogai išspausdintas žodis „responsibility“. Atspausdinta net 46 mln. vienetų tokių banknotų, kurių vertė siekia 2,3 mlrd. USD.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.


2019 05 10

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

Investuotojų akiratyje D. Trumpas ir jo tarifai bei JAV infliacijos duomenys. Šalies akcijų indeksų ateities sandoriai smunka žemyn.

JAV indeksai vakar fiksavo neigiamus pokyčius. Tiesa, jie buvo palyginti nedideli, nors dar sesijos pradžioje indeksai buvo kritę ir po daugiau nei 1%. Šiandienos priešprekybinėje sesijoje toliau jaučiamas nuosmukis, akcijos pinga. Įsigaliojo JAV prezidento administracijos padidinti tarifai 200 mlrd. USD vertės importui iš Kinijos. Vakar vakare Vašingtone susitiko abiejų šalių derybininkai. Baltųjų Rūmų atstovai pranešė, jog šiandien toliau bus tęsiamos derybos. D. Trumpas Twitter paskyroje paskelbė, kad derybos su Kinija tęsiasi ir vyksta labai rimtai, visgi nėra jokios būtinybės skubėti. Tiesa, šis jo pranešimas greitai buvo pašalintas, o žurnalistams nepavyko gauti atsakymo, kodėl taip buvo padaryta. Kiek vėliau JAV prezidentas jau teigė, kad padidinti tarifai atneš ženkliai daugiau naudos JAV nei, kad ir koks sėkmingas susitarimas būtų pasiektas. Visgi analitikai abejoja, kad tarifai galėtų būti padidinti ir likusiai importo daliai. Goldman Sachs vyriausiasis ekonomistas J. Hatzius, teigė yra manantis, kad yra tik 30% tikimybė, kad taip galėtų atsitikti. Buvo paskelbti šalies infliacijos duomenys. Jie kiek prasilenkė su lūkesčiais. Vartotojų kainų indekso augimas balandžio mėnesį, lyginant su kovu, siekė 0,3%. Analitikai tikėjosi 0,4% sieksiančio augimo. Metinis infliacijos augimas sudarė 2%. Bank of America Merrill Lynch paskelbė, jog per paskutinę savaitę (iki gegužės 8d.)  investuotojai, kuriuos labiausiai gąsdino naujienos dėl prekybos nesutarimų, iš pasaulinės vertybinių popierių rinkos „ištraukė“  20,5 mlrd. USD kapitalo. Tarp jų iš JAV kapitalo rinkų buvo atitraukta 14 mlrd. USD. Tai daugiausiai nuo metų pradžios. Daugiausiai lėšų buvo nukreipta į obligacijas. Pasak banko analitikų, tai jau aštunta savaitė iš eilės, kuomet fiksuojamas augantis kapitalo srautas į obligacijas.

Šiandien Niujorko akcijų biržoje bus pradėta prekiauti Uber Technologies akcijomis. Trumpinys – UBER. Vakar paskelbta, jog per pirminį viešąjį platinimą bus išplatinta 180 mln. akcijų. Už vieną akciją mokama po 45 USD. Tai kiek arčiau apatinės kainos rėžio ribos, kuri buvo nustatyta ir siekė 44 – 50 USD. Tokiu būdu bus pritraukta 8,1 mlrd. USD, o visa bendrovės rinkos kapitalizacija sieks daugiau nei 75 mlrd. USD. Uber IPO taps didžiausiu nuo 2014 metų, kuomet į biržą išėjo Facebook. Socialinio tinklo bendrovės IPO dydis siekė apie 25 mlrd. USD. Toks Uber akcijų kainos įvertinimas analitikams atrodo pakankamai atsargus. Pasak bendrovės Wedbush analitiko D. Ives, įvertinimas yra pakankamai konservatyvus, tačiau protingas, atsižvelgus į tai, kaip biržoje sekasi Uber konkurentei Lyft. Vis dėl to Wedbus analitikai teigia, jog Uber vertė turėtų siekti daugiau 100 mlrd. USD, o jų rekomendacija yra „pralenks rinką“. Praėjusiais metais UBER pajamos, lyginant su 2017 metais, augo įspūdingai, t.y. 43% ir pasiekė 11,3 mlrd. USD. Tiesa, augo ir išlaidos. Veiklos nuostoliai sudarė 3 mlrd. USD.

Nepaisant įsigaliojusių naujų tarifų, Kinijos indeksai šiandien kiek netikėtai šoktelėjo aukštyn. Šanchajuje akcijos bendrai brango net 3,1%. Iš mažesnės kapitalizacijos sudaryto Šendženo indekso prieaugis buvo dar didesnis ir viršijo net 4%. Pasak Eastspring Investments analitiko K. Wongo, buvo galima tikėtis tokio pardavėjų atsitraukimo prieš savaitgalį, įvertinus tai, jog per šią savaitę buvo fiksuotas išties didelis nuosmukis. Kompanijos AJ Bell investicijų vadovas R. Mouldas teigė, jog investuotojai galimai tikisi, kad būsimas Kinijos atsakas į D. Trumpo tarifus gali priversti JAV prezidentą nusileisti ir labiau prisidėti prie galutinio prekybos susitarimo pasiekimo. Taip pat pasak R. Mouldo, galimas variantas, jog prie tokio atšokimo prisidėjo ir Kinijos vyriausybė, kuri „nurodė“ tam tikroms susijusioms šalims palaikyti pirkimą akcijų biržose ir taip sugražinti jas į stabilesnę būseną. Honkonge akcijos brango kiek nuosaikiau. Prieaugis viršijo 0,8%. Japonijos akcijų indekso Nikkei 225 reikšmė smuktelėjo 0,27%. Nuvylė kovo mėnesį smukęs darbo užmokestis. Jis, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, krito 1,9%. Tai didžiausias kritimas per pastaruosius keturis metus. Analitikai prognozavo 0,5% sieksiantį kritimą.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien taip pat pakankamai pozityvios. Po užsitęsusio pastarųjų dienų nuosmukio ir šio regiono indeksai šiandien kiek atšoko. Jungtinė Karalystė paskelbė, jog per pirmą šių metų ketvirtį, lyginant su paskutiniu praėjusių metų ketvirčiu, šalies BVP augimas siekė 0,5%. Tai atitiko analitikų lūkesčius. Prognozes pranoko šalies gamybos sektoriaus rezultatai. Kovo mėnesį, lyginant su vasariu, fiksuota 0,9% siekianti sektoriaus plėtra. Tai ženkliai daugiau nei prognozuota. Buvo tikimasi 0,1% sieksiančio augimo. Daugiau nei planuota augo ir verslo investicijų apimtys. Remiantis preliminariais duomenimis, jos per pirmą šių metų ketvirtį augo 0,5%. Ekonomistai laukė 0,9% sieksiančio kritimo. Nuvylė Italijos paskelbti duomenys. Šalies mažmeninės prekybos apimtys kovą, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, krito net 3,3%. Lyginant su šių metų vasario mėnesiu, prekyba krito 0,3%. Analitikai prognozavo 0,3% sieksiantį augimą.

Kitos savaitės pradžioje svarbių makroekonomikos rodiklių skelbti nėra numatyta. Antradienį galėsime įvertinti Jungtinės Karalystės darbo rinkos rodiklius, Vokietijos ZEW ekonomikos lūkesčių indeksą. Savaitės viduryje bus skelbiami išankstiniai euro zonos, Vokietijos BVP duomenys, JAV mažmenininkų pardavimai bei naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį sužinosime JAV keletą JAV NT rinkos rodiklių, Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksą bei bedarbių paraiškų skaičių. Galiausiai savaitės pabaigoje bus skelbiamas preliminarus Mičigano universiteto rengiamas JAV vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

2019 05 09

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

D. Trumpas kaltina Kiniją „pažeidus susitarimą“. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai krenta.

JAV indeksai vakar nežymiai smuktelėjo. Vieninteliam Dow Jones pavyko fiksuoti labai nedidelį prieaugį. Šiandienos priešprekybinėje sesijoje akcijos pinga stipriau. Investuotojų sentimentus labiausiai paveikė D. Trumpo komentarai. Vakar jis teigė, jog Kinijos derybų atstovai „pažeidė susitarimą“ ir pagrasino įvesti dar vienus papildomus tarifus, jeigu galutinis prekybos susitarimas taip ir nebūtų pasiektas. Jau rytoj JAV pakels tarifus 200 mlrd. USD vertės Kinijos prekėms nuo 10% iki 25%, o pats D. Trumpas anksčiau teigė, jog greitu metu bus papildomai apmokestinta ir likusi Kinijos importo dalis. Kinija taip pat paskelbė savo atsakymą. Prekybos ministerijos pranešime teigiame, jog Kinija gailisi, kad tarifai iš JAV pusės bus įvedami ir tokiu atveju tam bus parengtos atsakomosios priemonės. Buvo paskelbta keletas makroekonominių rodiklių. JAV gamintojų kainų augimas balandžio mėnesį, lyginant su kovu, siekė 0,2%. Tai atitiko prognozes. Per praėjusią savaitę užregistruota 228 tūkst. naujų bedarbių. Tai 13 tūkst. daugiau nei tikėtasi. Tarp pavienių bendrovių stipresniu brangimu išsiskiria bendrovės Tapestry akcijos. Ši bendrovė valdo tokius mados prekės ženklus kaip Coach ir Kate Spade. Buvo pranešti praėjusio ketvirčio rezultatai. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarė 0,42 USD. Tai 0,01 USD daugiau nei prognozuota. Pajamos augo 1% iki 1,33 mlrd. USD. Bendrovė taip pat pranešė apie 1 mlrd. USD vertės savų akcijų supirkimo programą. Nuo metų pradžios bendrovės akcijos iki šiandien buvo kritusios apie 9%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 32 bendrovę sekančių analitikų, 12 rekomendacija yra „pirkti“, 11 – „pralenks rinką“, 9 – „laikyti“.

Azijos indeksai šiandien toliau smuko žemyn. Japonijoje akcijos bendrai pigo kiek daugiau nei 0,9%.  Dar stipresnis kritimas fiksuotas Kinijoje. Šanchajaus indeksas krito beveik 1,5%, Honkongo beveik 2,4%. Tiesa, nepaisant bendros indeksų kritimo, buvo ir brangusių akcijų. Į viršų šoktelėjo Yahoo Japan vertybinių popierių kaina. Japonijos technologijų konglomeratas SoftBank panešė, jog 4 mlrd. USD padidins savo investicijas į kompaniją įsigydami jos akcijų. SoftBank priklausantis akcijų paketo dydis padidės nuo dabartinių 12% iki 45%. Už vieną akciją bus sumokėta 302 JPY. Šiandien uždarymo metu jos kaina jau siekė 338 JPY. Lūkesčius atitiko Kinijos infliacijos duomenys. Balandžio mėnesį metinis vartotojų kainų indekso augimas siekė 2,5%. Tai atitiko prognozes. Australijoje šiandien akcijos brango. Pasirodė kiek kuriozinė naujiena. Pasirodo, kad ant naujojo spausdinto 50 AUD banknoto padaryta gramatinių klaidų. Buvo blogai išspausdintas žodis „responsibility“. Atspausdinta net 46 mln. vienetų tokių banknotų, kurių vertė siekia 2,3 mlrd. USD.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien niūrios. Rinkos dalyvius gąsdina D. Trumpo pranešimai. Indeksai smunka žemyn. Stipriau pinga automobilių gamintojų sektorius. Svarbių makroekonomikos rodiklių skelbti nenumatyta. Regiono bendrovės skelbia praėjusio ketvirčio rezultatus. Lūkesčius pranoko Italijos aeronautikos bendrovės Leonardo rezultatai. Bendrovės veiklos pelnas augo 6% iki 163 mln. EUR. Pajamos didėjo 11% iki 2,73 mlrd. EUR. Per pirmą ketvirtį bendrovė gavo 2,5 mlrd. EUR vertės naujų užsakymų. Tai 16,4% daugiau nei praėjusiais metais. Leonardo vadovas A. Profumo džiaugėsi augančiais sraigtasparnių užsakymais. Bendrovė prognozuoja, kad šių metų pajamos sudarys 12,5 – 13 mlrd. EUR. Pinga Jungtinės Karalystės telekomunikacijų kompanijos BT Group vertybiniai popieriai. Praėjusio ketvirčio rezultatai prasilenkė su prognozėmis. Bendrovė uždirbo 2,67 mlrd. GBP ikimokestinio pelno. Tai 2% mažiau nei tikėtasi. Pajamos krito 1% iki 23,4 mlrd. GBP. Tam didžiausią įtaką padarė mažėjusios pajamos iš telefonų skambučių ir kritę infrastruktūros kompanijos Openreach rezultatai.

Šiandien galėsime įvertinti JAV skelbiamus gamintojų kainų pokyčius ir bedarbių paraiškas. Rytoj bus viešinami svarbūs JAV infliacijos duomenys. Jungtinė Karalystė skelbs BVP šalies BVP gamybos sektoriaus rodiklius.  

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

2019 05 07

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai krypsta žemyn. Investuotojai ir toliau vertina padidėjusią įtampą JAV ir Kinijos derybose.

JAV indeksai vakar užbaigė sesiją fiksuodami neigiamus pokyčius. Tiesa, jie nebuvo tokie dideli kaip sesijos pradžioje, kai kritimas siekė ir daugiau nei po 1%. Investuotojus gąsdina naujienos dėl prekybos karo tarp Kinijos ir JAV. D. Trumpas sekmadienį paskelbė, jog šią savaitę 200 mlrd. vertės prekėms iš Kinijos tarifai bus padidinti nuo dabartinių 10% iki 25%. Jis taip pat pagrasino, kad 25% bus apmokestintas ir likęs 325 mlrd. Kinijos prekių importas. Vakar tą patį patvirtino ir JAV prekybos atstovas R. Lighthizeris. Jis pranešė, jog padidinti tarifai 200 mlrd. vertės prekėms įsigalios jau penktadienio rytą.  Pasak jo, Kinija dabartinėje derybų stadijoje bando keisti kai kurias jau anksčiau sutartas sąlygas, o tai ir privedė prie tokių aštresnių sprendimų iš JAV pusės. Nepaisant būsimų tarifų, Wall Street Journal šiandien paskelbė, jog Kinijos delegacija kartu su šalies vice premjeru L. He į Vašingtoną atvyks ketvirtadienį toliau tęsti derybų. Šiandien svarbių JAV ekonomikos rodiklių nėra skelbiama. Priešprekybinėje sesijoje JAV akcijos yra linkusios pigti. Nežymiai brangsta Tesla akcijos. Vakar vėlai paskelbta, jog E. Muskas gegužės 2 dieną įsigijo apie 102 tūkst. kompanijos akcijų. Už vieną buvo sumokėta 243 USD. Viso įsigijimo dydis siekia apie 25 mln. USD. E. Muskas padidino jam priklausančių Tesla akcijų skaičių iki beveik 34 mln. vnt., o tai sudaro 19,5% visų kompanijos akcijų. Tesla akcijos nuo metų pradžios yra atpigusios daugiau nei 23%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 29 bendrovę sekančių analitikų, 6 rekomendacija yra „pirkti“, 3 – „pralenks rinką“, 9 – „laikyti“, 7 – „nepralenks rinkos“, 4 – „parduoti“.

Azijos regiono akcijų biržose šiandien vyravo permainingi vėjai. Indeksai nerado bendros krypties. Kinijos indeksai po vakarykščio itin stipraus išsipardavimo atšoko. Šanchajuje akcijos bendrai brango beveik 0,7%. Honkonge kiek daugiau nei 0,5%. Japonijoje po užsitęsusių švenčių prekyba ir vėl buvo atnaujinta. Nikkei 225 nudardėjo 1,6%. Australijos centrinis bankas nusprendė nekeisti palūkanų. Jos šiuo metu šalyje siekia 1,5%. Kai kurie rinkos dalyviai prognozavo, jog centrinis bankas gali ryžtis ir palūkanų mažinimui. Po naujienų stiprokai brango Australijos doleris. Taip pat prie jo brangimo prisidėjo lūkesčius pranokę šalies mažmenininkų pardavimų rezultatai. Pardavimų apimtys kovo mėnesį, lyginant su vasariu, augo 0,3% tempu. Tai 0,1% daugiau nei prognozuota. Naktį iš šiandienos į trečiadienį dėl palūkanų nustatymo spręs ir N. Zelandijos centrinis bankas. Rinkos dalyviai prognozuoja, kad pakeitimų šį kartą neturėtų būti. N. Zelandijoje bazinė palūkanų norma šiuo metu siekia 1,75%.

Europos rinkose šiandien daugiausiai yra raudonos spalvos. Krenta Vokietijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės indeksai. Vienintelėje Italijoje akcijos nežymiai brangsta. Su lūkesčiai prasilenkė naujų Vokietijos gamyklų užsakymų apimtys. Jos kovo mėnesį, lyginant su vasariu, ūgtelėjo 0,6%. Ekonomistai prognozavo 1,6% sieksiantį augimą. Vasarį užsakymų apimtys buvo kritusios net 4,2%, tad po tokio kritimo buvo tikimasi ir didesnio atšokimo. Tarp pavienių bendrovių kiek stipresniu kritimu išsiskiria Vokietijos automobilių gamintojos akcijos. Bendrovė paskelbė rezultatus. Per šių metų ketvirtį BMW uždirbo 589 mln. EUR veiklos pelno ir 588 mln. EUR gryno pelno. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, veiklos pelnas krito net 78%, o grynasis – 74,2%. Analitikai prognozavo, jog veiklos pelnas sieks 666 mln. EUR. Kritimui didžiausią įtaką padarė investicijos į gamyklas, įrangą bei jų perdarymą. Tai pasiruošimo elektromobilių gamybai dalis.

Šiandien svarbių JAV makroekonomikos rodiklių skelbti nėra numatyta. Rytoj galėsime įvertinti JAV naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį JAV skelbs gamintojų kainų pokyčius. Galiausiai savaitės pabaigoje bus viešinami svarbūs JAV infliacijos duomenys. Jungtinė Karalystė skelbs BVP šalies BVP gamybos sektoriaus rodiklius.  

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

2019 05 03

Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (04.29 – 05.03)

Finansų naujienų leidinys Barron’s paskelbė savo sudaromos Big Money Poll apklausos rezultatus. Jos metu yra apklausiami profesionalūs JAV investicijų valdytojai. Rezultatai nustebino tuo, kad net 67% apklaustųjų mano, kad D. Trumpas laimės prezidento rinkimus ir 2020 metais.

Remiantis išankstiniais Eurostat duomenimis, bendras euro zonos šalių pirmo ketvirčio BVP augimas, lyginant su paskutiniu praėjusių metų ketvirčiu, siekė 0,4%. Tai 0,1% daugiau nei prognozuota. Per metus euro zonos šalių ekonomika paaugo 1,2%. Europos Sąjungos metinis BVP augimas pirmą ketvirtį siekė 1,5%. Lūkesčius pranoko ir paskelbtas nedarbo lygis. Kovo mėnesį euro zonoje nedarbas krito iki 7,7%. Tai 0,1% mažiau nei prognozuota. Žemiausias nedarbo lygis kovą tarp ES narių buvo fiksuotas Čekijoje (1,9%), Vokietijoje (3,2%). Aukščiausias – Graikijoje (18,5%, sausio mėn. duomenys), Ispanijoje (14,0%), Italijoje (10,2%). Lietuvoje nedarbo lygis siekė 5,8%.

Legendinis investuotojas W. Buffettas duodamas interviu prisipažino, kad jo valdoma įmonė Berkshire Hathaway investuoja į Amazon akcijas. Tiesa, jis teigė, jog tai ne jo idėja, o nuo jo nepriklausomo, vieno iš Berkshire Hathaway investicijų valdytojo sprendimas. W. Buffetas pripažino, kad jis yra Amazon gerbėjas ir gailisi, jog neįsigijo Amazon akcijų anksčiau. Šį savaitgalį taip pat vyks Berkshire Hathaway metinis akcininkų susirinkimas, kurio metu taip pat bus galima išgirsti ir legendinio investuotojo pranešimą.

JAV centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, nepakeitė palūkanų. Jos lieka 2,25 – 2,50% lygyje. Kai kurie rinkos dalyviai turėjo lūkesčių išgirsti užuominų ir dėl galimo palūkanų mažinimo, tačiau nesulaukė nieko panašaus. Nors FED vadovas J. Powellas ir atkreipė dėmesį į kovo mėnesį kritusią vartotojų kainų indeksų lygį, kuris pasiekė pastarųjų 19 mėnesių žemumas, tačiau teigė, jog infliacija turėtų atsistatyti, o ekonomikos būklė ir jos perspektyvos ir toliau išlieka geros.

Google valdanti bendrovė paskelbė praėjusio ketvirčio rezultatus. Bendrovė uždirbo 6,66 mlrd. USD pelno, arba 9,50 USD akcijai. Pajamos siekė 29,48 mlrd. USD. Praėjusiais metais pelnas siekė 13,33 USD akcijai, o pardavimai sudarė 24,86 mlrd. USD. Remiantis FactSet, analitikai vidutiniškai tikėjo 30,04 mlrd. USD pajamų ir 10,60 USD pelno akcijai.

Tuo tarpu General Electric rezultatai pranoko lūkesčius. Per pirmą ketvirtį kompanijos pelnas siekė 3,55 mlrd. USD. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarė 0,14 USD. Tai 0,05 USD daugiau nei prognozavo analitikai. Pajamos, lyginant su praėjusiais metais krito 2% iki 27,29 mlrd. USD, tačiau rezultatas taip pat geresnis nei tikėtasi. Analitikai tikėjosi 26,93 mlrd. USD.

Nuvylė paskelbti Kinijos makroekonominiai duomenys. Balandžio mėnesį šalies gamybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indekso reikšmė krito iki 50,1 punkto ribos. Rezultatas prastesnis nei kovą bei taip pat prasilenkė analitikų prognozėmis. Indekso reikšmei esant virš 50 punktų ribos, traktuojama, kad sektorius auga, tad toks rezultatas tik parodo, kad Kinijos gamybos apimčių augimas toliau lėtėja. Kiek geresnė situacija ne gamybos sektoriuje. Atitinkamo indekso reikšmė balandį siekė 54,3 punkto ribą. Visgi, lyginant su kovo mėnesiu, taip pat fiksuotas kritimas. Analitikai prognozavo 55,0. Nepaisant prastesnių duomenų, Šanchajuje akcijos bendrai

Šią savaitę JAV delegacija viešėjo Pekine. JAV iždo sekretorius S. Mnuchinas džiaugėsi produktyviais susitikimais ir teigė, jog derybos kitą savaitę persikels į JAV. Jų metu turėtų būti rengiamas ir galutinis sutarties šablonas. Pasak Wall Street Journal, Kinijos delegaciją vyksiančią į JAV sudarys daugiau nei 100 įvairių Kinijos pareigūnų su šalies vice premjeru L. He priešakyje.

Jungtinės Karalystės centrinis bankas, kaip ir tikėtasi, nusprendė nekelti palūkanų. Jos šios metu siekia 0,75%. Kiek netikėtai buvo paskelbta apie padidintas ekonomikos augimo prognozes. Centrinis bankas prognozuoja, kad šalies BVP šiais metais augs 1,5%. Tai 0,3% daugiau nei buvo prognozuojama vasario mėnesį. 2020 metų šalies ekonomikos augimas turėtų siekti 1,6%, 2021 metais – 2,1%.

Ketvirtadienį stiprokai brango Vokietijos automobilių pramonės gigantės Volkswagen akcijos. Bendrovė paskelbė, jog pirmo ketvirčio veiklos pelnas siekė 3,9 mlrd. EUR. Tai 0,3 mlrd. EUR mažiau nei pernai, tačiau atitiko analitikų prognozes. Nepaisant smukusių automobilių pristatymų, pajamos augo 3,1% ir praėjusį ketvirtį siekė 60 mlrd. EUR. Volkswagen prognozuoja, kad šiais metais bendros įmonės pajamos, lyginant su praėjusiais metais, turėtų augti 5%. Bendrovės vadovas H. Diessas, kaip didžiausią šių metų riziką Volkswagen pelnui, įvardijo galimus D. Trumpo tarifus automobiliams. Bendrovė skaičiuoja, kad tarifai bendrovei galėtų bendrovei kainuoti apie  2,5 mlrd. EUR kas metus.

Adidas pranešė puikius pirmo ketvirčio rezultatus. Pajamos, lyginant su praėjusių metų pirmu ketvirčiu, išaugo 4% ir sudarė 5,88 mlrd. EUR. Pelnas šoktelėjo net 17% ir sudarė 632 mln. EUR. Analitikai prognozavo 5,8 mlrd. EUR pajamų ir 567 mln. EUR pelno. Adidas vadovas K. Rorstedas teigė, jog investuotojai turėtų laukti aukštesnio pajamų augimo, o dabartinis 4% augimas yra laikinas. Didžiausias Europos bankas HSBC taip pat pranešė lūkesčius pranokusius rezultatus. Ikimokestinis pelnas per pirmą šių metų ketvirtį sudarė 6,21 mlrd. USD. Tai 30,7% daugiau nei per pirmą praėjusių metų ketvirtį. Pajamos augo 5,24% ir siekė 14,42 mlrd. USD.

Remiantis Tesla pranešimu, bus bandoma pritraukti lėšų išleidžiant 2,7 mln. vnt. naujų akcijų ir ~1,35 mlrd. USD vertės konvertuojamų obligacijų 5 metų terminui. Pats E. Muskas planuoja įsigyti apie 40 tūkst. akcijų. Nors per praėjusių metų trečią ketvirtį kompanija sugebėjo uždirbo pelno, tačiau per pirmą šių metų ketvirtį nuostoliai sudarė net 702 mln. USD. Pagrindinė to priežastis – Model 3 automobilių tiekimo į Europą ir Kiniją trukdžiai. Per praėjusį mėnesį Tesla akcijos atpigo net 18%. Dėl šių priežasčių Tesla ir yra priversta svarstyti papildomų investicijų pritraukimo klausimą, nors kiek anksčiau pats E.Muskas yra neigęs, kad kompanijai reikės papildomų investicijų.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.


2019 04 30

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

Investuotojų akiratyje – įmonių rezultatai. Pasibaigus oficialioms prekybos valandoms juos skelbs ir Apple.

JAV indeksai vakar fiksavo nedidelius prieaugius. Šiandien priešprekybinėje sesijoje indeksų ateities sandoriai neranda bendros krypties. Į dvi dienas truksiantį susitikimą renkasi FED nariai. Rytoj jie skelbs sprendimą dėl palūkanų. Remiantis CME FedWatch Tool, tikimybė, kad palūkanos nebus keliamos siekia 98%. Šiuo metu jos siekia 2,25 – 2,50%. Tarp pavienių bendrovių stipriu kritimu išsiskiria Alphabet akcijos. Google valdanti bendrovė paskelbė praėjusio ketvirčio rezultatus. Bendrovė uždirbo 6,66 mlrd. USD pelno, arba 9,50 USD akcijai. Pajamos siekė 29,48 mlrd. USD. Praėjusiais metais pelnas siekė 13,33 USD akcijai, o pardavimai sudarė 24,86 mlrd. USD. Remiantis FactSet, analitikai vidutiniškai tikėjo 30,04 mlrd. USD pajamų ir 10,60 USD pelno akcijai. Tuo tarpu atvirkščiai į viršų stipriai šoktelėjo General Electric vertybinių popierių kaina. Rezultatai pranoko lūkesčius. Per pirmą ketvirtį kompanijos pelnas siekė 3,55 mlrd. USD. Pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarė 0,14 USD. Tai 0,05 USD daugiau nei prognozavo analitikai. Pajamos, lyginant su praėjusiais metais krito 2% iki 27,29 mlrd. USD, tačiau rezultatas taip pat geresnis nei tikėtasi. Analitikai tikėjosi 26,93 mlrd. USD. Šiandien pasibaigus oficialiam prekybos laikui rezultatus praneš Apple. Analitikai prognozuoja, kad pelnas, tenkantis akcijai, sieks 2,37 USD. Tai mažiau nei praėjusių metų pirmą ketvirtį, kuomet Apple uždirbo 2,73 USD pelno akcijai. Tikimasi, kad pajamos sudarys 57,5 mlrd. USD. Praėjusiais metais jos siekė 61,1 mlrd. USD. Analitikai prognozuoja, kad iPhone pardavimai sieks 31,1 mlrd. USD, iPad – 4,1 mlrd. USD, Mac kompiuterių – 5,9 mlrd. USD, o programinės įrangos ir paslaugų pajamos sudarys 11,3 mlrd. USD. Kitos pajamos, į kurias įskaičiuojama ir Apple Watch laikrodžių pardavimai, turėtų siekti 4,8 mlrd. USD.

Atkreipiame dėmesį, kad rytoj JAV akcijų biržos dirbs įprastai. Tuo tarpu daugelyje Europos šalių akcijų biržų prekyba nevyks.

Daugiausiai dėmesio Azijos prekybos sesijos metu sulaukė paskelbti Kinijos makroekonominiai duomenys. Jie nuvylė. Balandžio mėnesį šalies gamybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indekso reikšmė krito iki 50,1 punkto ribos. Rezultatas prastesnis nei kovą bei taip pat prasilenkė analitikų prognozėmis. Indekso reikšmei esant virš 50 punktų ribos, traktuojama, kad sektorius auga, tad toks rezultatas tik parodo, kad Kinijos gamybos apimčių augimas toliau lėtėja. Kiek geresnė situacija ne gamybos sektoriuje. Atitinkamo indekso reikšmė balandį siekė 54,3 punkto ribą. Visgi, lyginant su kovo mėnesiu, taip pat fiksuotas kritimas. Analitikai prognozavo 55,0. Nepaisant prastesnių duomenų, Šanchajuje akcijos bendrai brango kiek daugiau nei 0,5%. Honkongo akcijų indeksas krito 0,65%. Japonijoje dėl švenčių visą šią savaitę biržos yra uždarytos.

Europos akcijų biržose kol kas vyrauja daugiau raudonos spalvos. Tiesa, pokyčiai nedideli. Paskelbta nemažai makroekonominių rodiklių. Remiantis išankstiniais Eurostat duomenimis, bendras euro zonos šalių pirmo ketvirčio BVP augimas, lyginant su paskutiniu praėjusių metų ketvirčiu, siekė 0,4%. Tai 0,1% daugiau nei prognozuota. Per metus euro zonos šalių ekonomika paaugo 1,2%. Europos Sąjungos metinis BVP augimas pirmą ketvirtį siekė 1,5%. Lūkesčius pranoko ir paskelbtas nedarbo lygis. Kovo mėnesį euro zonoje nedarbas krito iki 7,7%. Tai 0,1% mažiau nei prognozuota. Žemiausias nedarbo lygis kovą tarp ES narių buvo fiksuotas Čekijoje (1,9%), Vokietijoje (3,2%). Aukščiausias – Graikijoje (18,5%, sausio mėn. duomenys), Ispanijoje (14,0%), Italijoje (10,2%). Lietuvoje nedarbo lygis siekė 5,8%. Tarp pavienių bendrovių išsiskiria į viršų stipriai šovusios mikroprocesorių gamintojos AMS akcijos. Viena iš Apple tiekėjų pranešė neblogus rezultatus. Pirmo ketvirčio pajamos sudarė 390,2 mln. USD, o pakoreguotas ikimokestinis pelnas siekė 23,5 mln. USD.

Šiandien galėsime įvertinti išankstinius euro zonos BVP duomenis. JAV viešins Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksą. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks FED, kuris spręs dėl palūkanų. Taip pat bus įdomu įvertinti ISM gamybos sektoriaus indeksą, naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį estafetę iš FED perims Jungtinės Karalystės centrinis bankas. Taip pat bus skelbiamos bedarbių paraiškos. Savaitės pabaigoje bus skelbiami svarbūs JAV darbo rinkos duomenys, taip pat bus viešinami išankstiniai euro zonos infliacijos rodikliai ir JAV ISM ne gamybos sektoriaus indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

2019 04 29

JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

JAV akcijų indeksų sandoriai kol kas nerodo didelių pokyčių. Investuotojai laukia Alphabet rezultatų.

JAV indeksai penktadienį užbaigė dar kartą fiksuodami rekordus. S&P 500 per savaitę pakilo 1,2%, Nasdaq 1,85%, o Dow Jones nežymiai smuktelėjo. Pastarajam iki rekordinių aukštumų dar trūksta apie 1%. Penktadienį labiausiai investuotojus pradžiugino geresni nei tikėtasi JAV BVP rezultatai. Ekonomikos augimas per pirmą ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, siekė 3,2%. Analitikai tikėjosi 2,3% augimo. Šiandienos priešprekybinėje indeksų pokyčiai kol kas nėra pastebimi. Finansų naujienų leidinys Barron’s paskelbė savo sudaromos Big Money Poll apklausos rezultatus. Jos metu yra apklausiami profesionalūs JAV investicijų valdytojai. Rezultatai nustebino tuo, kad net 67% apklaustųjų mano, kad D. Trumpas laimės prezidento rinkimus ir 2020 metais. Šiandien taip pat buvo paskelbta keletas JAV makroekonominių rodiklių. JAV vartotojų asmeninės išlaidos kovo mėnesį, lyginant su vasariu, augo net 0,9%. Tai daugiau nei prognozuota. Kiek nuvylė tai, jog tų pačių vartotojų pajamos per atitinkamą laikotarpį augo viso labo 0,1%. Analitikai prognozavo 0,4% sieksiantį pajamų augimą. Investuotojai šią savaitę ir toliau daug dėmesio skirs įmonių bendrovių rezultatams. Šiandien po oficialaus prekybos laiko pabaigos juos praneš Alphabet (Google). Pasak FactSet, kompanija per visus keturis praėjusių metų ketvirčius vidutiniškai 27% viršijo analitikų prognozes dėl uždirbto pelno. Šį kartą prognozuojama, kad kompanijos pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarys 10,53 USD. Praėjusiais metais Alphabet uždirbo 13,33 USD akcijai. Tikimasi, kad pajamos sudarys 30,04 mlrd. USD. Per pirmą praėjusių metų ketvirtį buvo sugeneruota 24,86 mlrd. USD pajamų. Nuo metų pradžios kompanijos akcijos jau yra pabrangusios daugiau nei 22%.

Azijos indeksai šiandien nerado bendros krypties. Japonijoje šiandien dėl valstybinės šventės biržos buvo uždarytos. Jos dėl švenčių bus uždarytos ir visą šią savaitę. Šanchajuje akcijos pigo bendrai kiek daugiau nei 0,75%. Tuo tarpu Honkongo akcijų indeksas kilo į viršų beveik 1%. JAV prekybos atstovas R. Lighthizeris ir šalies iždo sekretorius S. Mnuchinas rytoj atvyks į Pekiną, kur bus pratęstos derybos tarp JAV ir Kinijos. Žiniasklaida skelbia, kad derybos jau yra paskutinėje stadijoje. Gegužės 8 dieną delegacija iš Kinijos lankysis Vašingtone. Oficialia susitarimo pasirašymo ceremonija turėtų vykti jau gegužės mėnesio pabaigoje arba birželio pradžioje. Australijos akcijų indeksas šiandien smuktelėjo 0,41%. Prastokai atrodė šalies energetikos sektoriaus bendrovių akcijos. Tam daugiausiai įtakos turėjo ir toliau pinganti nafta. Pasak vyr. CMC Markets stratego M. McCarthy, rinkos dalyviai išlieka atsargūs dėl tolimesnių šalies kompanijų akcijų augimo perspektyvų, kadangi šalies akcijų indeksas praėjusią savaitę pasiekė 11 metų aukštumas. Investuotojai laukia didžiųjų šalies bankų rezultatų, kurie bus skelbiami šią savaitę. N. Zelandijoje akcijos bendrai brango kiek mažiau nei 0,4%.

Europos investuotojų nuotaikos šiandien nėra pačios pozityviausios. Didžioji dalis regiono akcijų indeksų šiandien krypsta žemyn. Tiesa, pokyčiai kol kas nėra dideli. Stipriau pinga Ispanijos bendrovių akcijos. Šalyje vakar įvyko parlamento rinkimai. Juos laimėjo šiuo metu valdančioji socialistų partija, tačiau norint suformuoti vyriausybę jai reikės sudaryti koaliciją su kitomis partijomis, o tai gali ilgokai užtrukti. Į parlamentą pirmą kartą nuo 1970 m. pateko kraštutinių dešiniųjų partija Vox, kurie priešinasi daugiakultūriškumui, migracijai ir t,t, Tarp pavienių bendrovių aktyvesne prekyba pasižymi Vokietijos banko Deutsche Bank akcijos. Kito banko Credit Suisse analitikai pablogino savo rekomendacijų Vokietijos banko atžvilgiu iš „neutrali“ į „nepralenks rinkos“. Analitikams nepatiko nesėkmingai pasibaigusios derybos dėl susijungimo su Commezbank. Taip pat į akis krenta tai, jog nėra matomi jokie ryškesni strateginiai žingsniai, kurie galėtų stipriau didinti banko pelningumą. Tikėtina, kad Deutsche Bank priklausanti rinkos dalis ir toliau mažės, bankui mažinant išlaidas ir tokiu būdu bandant efektyvinti veiklą. Tuo tarpu kito banko UBS analitikai pagerino rekomendaciją Jungtinės Karalystės oro linijų bendrovės Consolidated Airlines Group atžvilgiu. Ši bendrovė valdo British Airways. UBS rekomendacija pakeista iš „neutrali“ į „pirkti“. Tikslinė rekomendacinė kaina 705 GBp. Šiandien biržos atidarymo metu už vieną akciją buvo mokama 539,2 GBp. Kompanija gegužės 10 dieną praneš praėjusio ketvirčio rezultatus.

Šiandien JAV skelbs gamintojų kainų pokyčių indeksą, šalies vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčius. Antradienį galėsime įvertinti išankstinius euro zonos BVP duomenis. JAV viešins Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksą. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks FED, kuris spręs dėl palūkanų. Taip pat bus įdomu įvertinti ISM gamybos sektoriaus indeksą, naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį estafetę iš FED perims Jungtinės Karalystės centrinis bankas. Taip pat bus skelbiamos bedarbių paraiškos. Savaitės pabaigoje bus skelbiami svarbūs JAV darbo rinkos duomenys, taip pat bus viešinami išankstiniai euro zonos infliacijos rodikliai ir JAV ISM ne gamybos sektoriaus indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Savaitės finansų rinkų įvykių apžvalga (04.22 – 04.26)

2019 04 26

S&P 500 ir Nasdaq antradienį užsidarė fiksuodami nemenkus prieaugius ir pasiekdami rekordines visų laikų aukštumas. Šią savaitę rezultatus skelbė didžiausia dalis bendrovių. Daugiau nei 170 S&P 500 indeksui priklausančių kompanijų jau pranešė ketvirtinius rezultatus. Remiantis FactSet duomenimis, net 78% bendrovių pranoko analitikų lūkesčius. Tai prisidėjo ir prie pasiektų rekordų.

Buvo paskelbti JAV pirmo ketvirčio BVP duomenys. Jie ženkliai pranoko prognozes. Remiantis išankstiniais duomenimis, JAV metinis ekonomikos augimas praėjusį ketvirtį siekė net 3,2%. Analitikai prognozavo  2,2%. Tai išties geras rezultatus, atsižvelgus į tai, jog augimui neabejotinai įtakos turėjo ir užsitęsęs dalinis šalies vyriausybinių organizacijų uždarymas.

Stiprokai nuvylė paskelbti P. Korėjos ekonomikos duomenys. Per pirmą šių metų ketvirtį šalies BVP apimtys krito 0,3%, lyginant su praėjusių metų paskutiniu ketvirčiu. Tai prasčiausias rezultatas nuo 2008 metų. Analitikai vidutiniškai tikėjosi 0,3% sieksiančio augimo. Stipriai smuko bendros investicijų apimtys, kurios traukėsi 10,8% (prasčiausias rezultatas nuo 1998 metų). Eksporto apimtys krito 2,6%. Japonija paskelbė, jog kovo mėnesį nedarbo lygis šalyje, lyginant su vasariu, išaugo 0,2% ir pasiekė 2,5%. Tai 0,1% daugiau nei prognozavo ekonomistai. Lūkesčius pranoko augusios šalies mažmeninės prekybos apimtys. Jos kovo mėnesį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, išaugo 1%.

Pirmadienį į viršų daugiau nei 15% šoktelėjo socialinio tinklo Twitter akcijos. Per pirmą ketvirtį aktyvių vartotojų skaičius padidėjo net 8 mln., o tai ženkliai viršijo analitikų prognozes. Analitikai suskubo gerinti savo rekomendacijas ir kelti tikslines kainas. Remiantis Reuters duomenimis, iš 39 šiuo metu Twitter sekančių analitikų, 7 rekomendacija yra „pirkti“, 4 – „pralenks rinką“, 22 – „laikyti“, 6 – „nepralenks rinkos“.

Prognozių nepateisino Vokietijos Ifo indeksas, kurio reikšmė balandį, lyginant su kovo mėnesiu, smuktelėjo iki 99,2. Indeksas yra sudaromas apklausiant apie 7 tūkst. įvairių šalies verslo atstovių, norint išsiaiškinti jų lūkesčius ir nuomonę apie ekonomikos bei rinkos būklę per ateinančius šešis mėnesius. Pasak Ifo prezidento C. Fuesto, Vokietijos ekonomika ir toliau praranda pagreitį.

Didžiausia Europos programinės įrangos kompanija SAP pranešė, kad patyrė 136 mln. EUR veiklos nuostolių, tačiau investuotojus itin nudžiugino debesų kompiuterijos padalinio pajamos. Jos pirmą kartą per ketvirtį viršijo 1,5 mlrd. EUR. Tai 45% daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. SAP, kuri teigia, jog 77% pasaulyje atliktų finansinių operacijų prisiliečia prie jų kurtų sistemų, taip pat padidino ir metines rezultatų prognozes. Remiantis Reuters duomenimis, iš 33 SAP sekančių analitikų, 11 rekomendacija yra „pirkti“, 11 – „pralenks rinką“, 7 – „laikyti“, 2 – „nepralenks rinkos“, 2 – „parduoti“.

Amazon paskelbė, jog praėjusį ketvirtį uždirbo rekordinį pelną. Veiklos pelnas sudarė 4,42 mlrd. USD, o grynasis – 3,56 mlrd. USD. Bendrovė sugeneravo net 59,7 mlrd. USD pajamų. Remiantis FactSet duomenimis, analitikai vidutiniškai tikėjosi, jog pakoreguotas pelnas, tenkantis vienai akcijai, šį ketvirtį sudarys 4,70 USD. Praėjusiais metais jis siekė 3,27 USD. Pajamos turėtų siekti 59,68 mlrd. USD. Amazon rezultatai pranoko lūkesčius. J. P. Morgan analitikai Amazon atžvilgiu išlieka nusiteikę „buliškai“. Tiksinė jų rekomenduojama akcijos kaina yra 2050 USD. Rekomendacija – „pralenks rinką“. Penktadienį biržos atidarymo metu už vieną akciją buvo mokama 1929 USD. Bendrovei iki 1 trln. USD rinkos kapitalizacijos trūksta kiek daugiau nei 60 mln. USD. Iš 47 Amazon sekančių analitikų, 24 rekomendacija yra „pirkti“, 21 – „pralenks rinką“, 1 –„laikyti“, 1 – „nepralenks rinkos“.

Paskelbta, jog neįvyks didžiųjų Vokietijos bankų Deutsche Bank ir Commerzbank susijungimas. Derybos dėl susijungimo buvo nutrauktos. Pasak Commerzbank vadovo M. Zielke, susijungimas neatneštų apčiuopiamos naudos abiejų bankų akcininkams, įvertinus galimas tokio susijungimo rizikas, restruktūrizavimo kaštus ir kapitalo reikalavimus. Didžiausias Vokietijos bankas Deutsche Bank taip pat paskelbė praėjusio ketvirčio rezultatus. Bankas per pirmą ketvirtį uždirbo 201 mlrd. EUR. Tai ženkliai geriau nei analitikų prognozės. Pasak Reuters, jie tikėjosi vos 29 mlrd. EUR. Visgi nuvylė smukusios pajamos. Jos, lyginant su praėjusiais metais, krito 9%. Bankas prognozuoja, kad bendras šių metų rezultatas turėtų būti panašus į 2018 metų. Remiantis Reuters duomenimis, iš 23 Deutsche Bank sekančių analitikų, 1 rekomendacija yra „pirkti“, 10 – „laikyti“, 7 – „nepralenks rinkos“, 5 – „parduoti“.

Nutrauktas ir kitas susijungimo sandoris. Nepavyks susijungti Jungtinės Karalystės prekybos tinklams Sainsbury ir Asda Group. Sandoriu kelia užkirto rinkos reguliatorius (U. K. Competition and Market Authority.). Pasak reguliatoriaus, toks antros ir trečio pagal dydį Jungtinės Karalystės prekybos tinklų susijungimas reikšmingai sumažintų konkurenciją eilėje šalies rinkų. Tuo tarpu Sainsbury tikina, kad susijungimas padėtų sumažinti kainas, o jau per trečius metus nuo sandorio pabaigos sutaupytų 1 mlrd. GBP Jungtinės Karalystės vartotojų lėšų.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.